Prihlásenie

FSP Group prichádza s vlastným radom záložných zdrojov pre kancelárske a domáce využitie

FSP Group prichádza s vlastným radom záložných zdrojov pre kancelárske a domáce využitie

(Praha/Mönchengladbach, 22. septembra 2009) – S vlastným radom tzv. UPS (Uninterruptible Power Supply, teda záložných zdrojov) po novom oslovuje zákazníkov v Európe spoločnosť FSP Group, výrobca adaptérov značky Fortron. V spolupráci s jedným z najväčších českých a slovenských IT distribútorov, firmou AT Computers, uvádza na trh štyri modely UPS: EP 450, EP 650, EP 850 a EP 1000. Zdroje sú určené pre firmy i domáce využitie.

UPS zdroj pracuje ako ako záložná batéria, ktorá udrží počítače, servery a inú IT techniku v chode i pri výpadku elektrického prúdu. Prednosťou práve predstavenej série modelov od FSP sú predovšetkým ich kvalita známa z počítačových adaptérov Fortron a pritom agresívna cena. Nový rad UPS charakterizujú kompaktné rozmery, vysoká spoľahlivosť zaručená vďaka kvalitnému mikroprocesoru, odolnosť voči automatickému vypnutiu, nabíjanie i v off-režime a funkcia studeného štartu.

Séria UPS zdrojov od FSP patrí k tzv. line-interactive záložným zdrojom – keď napätie z elektrickej siete nie je stabilné, zdroj dokáže výstupné napätie stabilizovať vďaka použitiu rôznych techník regulácie známych ako tzv. automatická regulácia napätia (Automatic Voltage Regulation, teda AVR).

Pri komunikácii s počítačom sa UPS pripojuje pomocou vstavaného USB portu; prepracovaný riadiaci software je možné stiahnuť z webu. Software zdroja umožňuje nastaviť plánované zapnutie alebo vypnutie UPS zdroja, test batérie, ale i kontrolu pripojenia viacerých UPS zdrojov cez sieť. Najdôležitejšie parametre, ako je napätie, stav batérie či úroveň záťaže, je možné sledovať v reálnom čase na grafoch, z ktorých je potom možné tiež vypracovať následné analýzy a štatistiky a exportovať ich do dokumentov.

Súčasťou balenia je samozrejme tiež užívateľský manuál a balík základných balení.

„Fortron je dlhé roky synonymom kvalitných počítačových zdrojov. Teraz tieto skúsenosti ďalej zhodnocuje a ponúka zákazníkom napájacie riešenia i pre prípad, kedy dôjde k výpadku energie. Pretože užívatelia majú so zdrojmi Fortron obecne dobré skúsenosti, vedia, že mu môžu v oblasti napájania dôverovať. Rozhodnúť sa pre túto značku v prípade záložných zdrojov bude potom pre mnohých z nich logickou voľbou – očakávajú, že spolupráca záložného zdroja Fortron a zdroja Fortron v počítači je zodpovedajúcim spôsobom vyladená,“ poznamenáva produktový manažér AT Computers Martin Hlobil.

Špecifikácia                       EP 450                  EP 650                  EP 850                  EP 1000                               

Výkon                                  240 W                   360 W                   480 W                   600 WHmotnosť                           3,55 kg                 4,25 kg                 4,9 kg                    8,0 kgDoba zálohovania           5 min.                   10 min.                 15 min.                 30 min.Rozmer                                                               287x110x142 mm                                            350x146x164 mmNapätie                                                                                              220-240 V                           Doba nabíjania                                                                4-6 hodínPripojenie výstupu                                        Na výber Suchuko, NEMA a IECVoliteľný USB/RS-232                   Podporuje Windows 98 SE/ME/NT 4.x/2000/2003/XP/Vistaport 

O FSP Group a značke Fortron
Produkty značky Fortron vyrábané spoločnosťou FSP Group v Českej republike distribuujú firmy AT Computers, 100mega a PARTIS. Viac informácií nájdete na www.fsplifestyle.com.

Priemerné hodnotenie: 1 (1 vote)