Prihlásenie

Voices Live treba zažiť naživo

22.10.2009 - 19:00
22.10.2009 - 21:00

Nezisková organizácia Voices opäť prinesie za jeden večer veľa zážitkov. V pokračovaní stále viac vyhľadávaného multižánrového podujatia s názvom Voices Live spojí krátke filmy, rozhovory, akustické koncerty a čítačku slovenskej literatúry. V dvojhodinovom moderovanom programe premietne videofilmy prevažne vlastnej produkcie. S Jurajom Tesárom bude hovoriť o možnostiach pracovného uplatnenia mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením a o pomoci ľuďom po výkone trestu porozpráva riaditeľka Občianskeho združenia Maják Martina Justová. V rozhovore s režisérom Gejzom Dezorzom predstaví proces tvorby prvého slovenského hororu Fabrika smrti. V krátkej čítačke a rozhovore Voices predstaví spisovateľa Pavla „Hiraxa“ Baričáka a kníhkupectvo Martinus.sk. Netradične akusticky zahrajú elektro-popová kapela Puding pani Elvisovej a rockoví From Our Hands. To všetko a oveľa viac môžete zažiť vo štvrtok 22. októbra 2009 o 19:00 h. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) v Bratislave. Viac informácií je na www.voices.sk.

Voices Live je verejné multižánrové podujatie, ktoré zviditeľňuje a podporuje subjekty súčasného umenia a občianskej spoločnosti. Voices organizovala päť takýchto podujatí v Bratislave raz mesačne vo februári až júni 2009. Po úspešných septembrových vydaniach v Žiline a Košiciach, usporiadala Voices Live prvýkrát v bratislavskom divadle Heineken Tower Stage pre takmer 200 účastníkov (www.voices.sk/voices_live). V tomto priestore sa teda odohrá 15. októbra v poradí už deviata lajfka.

„Ponúkať ľuďom naživo tvorivosť umelcov a nezištnosť práce ľudí pre druhých je pre nás obrovskou radosťou. Viackrát sa nám potvrdilo, že priama skúsenosť s nepoznaným je nielen vzrušujúcim zážitkom ale aj účinným liekom na predsudky,”  hovorí Ivan Ježík,  riaditeľ Voices, n.o.

„Na vystúpenie na Voices Live sa veľmi tešíme. Akustickú polohu sme si vyskúšali už na lajfke v Košiciach a zafungovalo to. Naša hudba je síce tvorená prevažne pre tanečné parkety, ale základom je vždy pesnička, ku ktorej sa takto môžeme vrátiť a zahrať ju v obnaženej podobe bez príkras. Je to ozajstnejšie ako skutočnosť a živšie ako život. Treba zažiť,“ povedal Pino z kapely Puding pani Elvisovej. Záznam z vystúpenia na Voices Live v Košiciach je k dispozícii na www.voices.sk alebo na www.facebook.com/voices.sk.

 „Konečne si vychutnám lajfku aj z druhej strany. Hostia uvidia z Fabriky smrti to, čo už určite všetci videli ale tentokrát aj s komentárom režiséra Gejzu Dezorza a takisto poviem k tomu, čo si myslím aj ja. Nakrúcanie tohto filmu v našich podmienkach je celkom horor, takže smelo majte obavy a strach všetci, ktorí sa na Voices Live chystáte,“ reaguje Robert Slovák, producent filmu Fabrika smrti.

Projekt podporili T-Mobile Slovensko, Martinus.sk, Heineken Tower Stage a Rádio_FM.

 

Kontakt: Andrea Gajdošová, e-mail: andrea.gajdosova@voices.sk, tel.: 0907 366 450

 

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)