Prihlásenie

SPUŠTĚNÍ NOVÉ VIRÁLNÍ KAMPANĚ - SERIÁL HELPÁCI

SPUŠTĚNÍ NOVÉ VIRÁLNÍ KAMPANĚ - SERIÁL HELPÁCI

V rámci kampaně Help je pro období 2009-2010 vytvářen zcela nový, inovativní online webový seriál, který má více oslovovat mládež a zvyšovat její informovanost o problematice kouření.

 

Tento projekt je v souladu s participativní strategií kampaně Help vytvářenou v průběhu roku 2009 a bude využívat konverzační a komunitní platformy, jako např. sociální sítě a stránky s videonahrávkami. Nedílnou součástí projektu je spolupráce se společností Daily Motion a vedení kampaně i prostřednictvím sítě Facebook. Koncepce a vývoj kampaně Helpizody jsou konzultovány s organizacemi mládeže, se kterými kampaň Help spolupracuje, s cílem přizpůsobit a přiblížit projekt cílové skupině.

 

HELPIZODY: provokativní a odvážné

 

ZAHÁJENÍ: 15. ŘÍJNA. PŘESVĚDČTE SE SAMI!

Navštivte stránky

http://www.help-eu.com

 

Helpizody jsou krátké filmy, které jsou schopné vyvolat nakažlivou živou debatu na internetu.

 

Bude vytvořena série 11 samostatných animovaných Helpizod o max. délce 1 min. a 30 vteřin a úvodní díl o délce 2 min. a 30 vteřin, který představí hlavní postavy a vznik celého seriálu. Úvodní díl vysvětluje, jak se Helpáci dali dohromady, aby bojovali za svět bez tabáku, poté, co každý z nich utrpěl osobní trauma způsobené cigaretami.

 

Každá Helpizoda ukáže mladého Evropana (HelpMe) řešícího nějaký problém spojený s kouřením (chce přestat kouřit, nechce začít kouřit nebo se chce vyhnout pasivnímu kouření). Na pomoc si přivolá zdatnou a odhodlanou trojici (Helpáky). Tito 3 hrdinové mladému člověku pomohou tím, že mu poradí účinné, originální a bláznivé nápady, jak problém vyřešit.

 

Cílem těchto absurdních a především humorných Helpizod je komunikovat s mládeží v jazyce, kterému rozumí a který oceňuje, informovat ji o problematice kouření, přiblížit jí sdělení kampaně Help a poté ji nasměrovat ke skutečným radám a nápadům na stránkách kampaně Help. Tento seriál je úzce spjat se strategií nápadů a podporuje tuto strategii, která je srdcem kampaně Help; každá Helpizoda bude uvádět jeden absurdní nápad, který se bude týkat jednoho z témat kampaně Help: jak nezačínat kouřit, jak přestat kouřit a jak se vyhnout pasivnímu kouření, a skončí tím, že přivede uživatele internetu ke skutečným nápadům na stránkách help-eu.com.   

Projekt Helpizody bude provokativní a odvážný, aby upoutal pozornost současné mládeže, která je stále vrtkavější. Humorná „šokující taktika“ a bizarní grafické provedení, kterým upoutáme pozornost mladých diváků, se běžně používají ve webovém prostoru, využívajícím svobodu projevu a humor, což je svět značně odlišný od tradičních televizních kampaní.     

 

 

MINISTRÁNKY HELPÁCI

 

Internetový seriál bude publikován na webových stránkách Help, ve speciálním oddílu vyhrazeném pouze pro projekt Helpizody. Tento oddíl bude zobrazovat mediální obsah ve zjednodušené intuitivní struktuře: jedna velmi dlouhá stránka, která okamžitě zobrazí veškerý dostupný obsah – tato forma zobrazení je na webových stránkách pro mládež stále oblíbenější. 

 

Projekt Helpizody (a ministránky) bude spuštěn 15. října 2009 a bude probíhat do září roku 2010.

 

Webové stránky: www.help-eu.com

 

  

HELP – Pro život bez tabáku

Kampaň „HELP – Pro život bez tabáku“ organizovaná Evropskou komisí má za cíl přesvědčovat občany v 27 členských státech EU, aby nezačínali s kouřením nebo aby přestali kouřit, prostřednictvím televizní a internetové kampaně a různých jiných aktivit.

 

Tiskové zprávy, balíčky pro tisk, loga a obrázky týkající se kampaně HELP jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách www.helpers-eu.com/Press

 

                                                                          

Poznámka

Evropská komise a osoby jednající jejím jménem nenesou odpovědnost za použití těchto informací.  

Nehlasované
SPUŠTĚNÍ NOVÉ VIRÁLNÍ KAMPANĚ - SERIÁL HELPÁCI
 
SPUŠTĚNÍ NOVÉ VIRÁLNÍ KAMPANĚ - SERIÁL HELPÁCI
 
SPUŠTĚNÍ NOVÉ VIRÁLNÍ KAMPANĚ - SERIÁL HELPÁCI