Prihlásenie

Za 10 rokov na slovenskom trhu obslúžil Home Credit vyše 850 tisíc ľudí

Za 10 rokov na slovenskom trhu obslúžil Home Credit vyše 850 tisíc ľudí

Úverová spoločnosť Home Credit ponúka spotrebiteľské úvery na Slovensku už 10 rokov. Za túto dobu poskytla vyše 850 tisícom zákazníkom financie vo výške 914 miliónov eur. Spokojnosť klientov odráža aj fakt, že takmer 45 % zo všetkých klientov malo v minulosti uzavretú viac než jednu úverovú zmluvu.
„Po desiatich rokoch na slovenskom finančnom trhu je Home Credit uznávanou úverovou spoločnosťou s významným podielom na trhu. Hoci finančná recesia v niektorých ohľadoch spomalila náš rast, zostávame aj naďalej spoločnosťou v dobrej kondícii. Prvoradý je pre nás zákazník. Tomu sa snažíme vychádzať v ústrety ucelenou ponukou úverových produktov, ktorú budeme i v budúcnosti rozširovať,“ uviedol Erich Čomor, predseda predstavenstva Home Credit Slovakia, a.s.
Pred desiatimi rokmi vstúpil Home Credit na slovenský trh s ponukou splátkového predaja a aj v roku 2009 sú tieto druhy spotrebiteľských úverov najobľúbenejšie – tvoria 72 % zo všetkých uzavretých zmlúv. Už od počiatku tomuto segmentu dominuje čierna a biela technika. V porovnaní s rokom 1999 si slovenskí zákazníci tento rok požičiavali viacej na doplnky do domácnosti. Na splátky je možné vybaviť aj dovolenku, kúpiť záhradnú techniku alebo rybárske vybavenie. Tovar na splátky od Home Creditu je možné zakúpiť na takmer 3000 obchodných miestach, ktoré zahŕňajú aj veľké obchodné domy ako je Baumax, Kika, Asko, Mountfield. Exkluzívnu spoluprácu s obchodným reťazcom Tesco začal Home Credit v októbri 2008.
Home Credit má aj svojho „rekordmana“ s 37 úvermi – v priebehu desiatich rokov si ich zobral a všetky riadne splatil alebo stále spláca 35-ročný muž z Bratislavy. Obdivovateľ moderných technológií si požičal napríklad na mobilný telefón, DVD rekordér, notebook, fotoaparát, reproduktory alebo mp3 prehrávač.
Ako jediný na slovenskom trhu poskytuje Home Credit od roku 2001 aj úver Medifin, ktorý je určený na nadštandardnú lekársku starostlivosť. Týmto úverom ľudia najčastejšie financujú skrášľovanie – najmä plastické operácie a liposukciu. Zatiaľ čo pred desiatimi rokmi bol podiel mužov, ktorí Medifin využívajú, zanedbateľný, v tomto roku už činí 22 %.
Najmladším druhom spotrebiteľského úveru, ktorý Home Credit ponúka od júla 2008, sú úvery na automobily. Tie sú k dispozícii na takmer 200 obchodných miestach po celom Slovensku a Home Credit bude túto sieť i naďalej rozširovať. Štatistiky ukazujú, že výška priemerného auto úveru je takmer 5 tisíc eur, vek vozidla je 7 rokov a je splácané v priemere 47 mesiacov.
Od roku 2001 sa do portfólia Home Creditu pridali aj revolvingové úvery, najskôr v podobe YES karty, ktorú v roku 2004 nahradila karta Strieborná. Dynamický vývoj v oblasti kariet pokračoval zavedením Kreditnej karty Home Credit na jeseň 2006. Najnovšie kreditné karty začal Home Credit vydávať v lete 2009 – nákupnú kartu Premia pre zákazníkov obchodných domov Kika, Baumax a Asko nábytok. Druhou novinkou je Tesco karta so symbolom lienky pre nakupujúcich v obchodných domoch Tesco. Všetky kreditné karty majú bezúročné obdobie až 51 dní, ktoré patrí k jednému z najdlhších na trhu.
O hotovosť si môžu slovenskí spotrebitelia v Home Credite požiadať od roku 2006, kedy spoločnosť začala poskytovať Telefónnu pôžičku. Pod značkou Tesco finančné služby je hotovosť k dispozícii aj zákazníkom Tesca od októbra 2008. Hotové peniaze poskytuje Home Credit aj v obchodných domoch Asko nábytok, a to od augusta 2009. Priemerná výška hotovostného úveru sa pohybuje okolo 1500 eur a so žiadnym typom nie sú spojené dodatočné poplatky za uzavretie alebo predčasné splatenie.
Home Credit sa pravidelne umiestňuje na predných priečkach v súťaži Zlatá minca hodnotiacej finančné produkty pre slovenských klientov – v kategórii nákup na splátky obhájil prvé miesto v rokoch 2006, 2007 aj 2008. Podporuje aj kultúru – už po deviatykrát bol v tomto roku hlavným partnerom Letných shakespearovským slávností, ktoré sa konajú na Bratislavskom hrade. Home Credit Slovakia patrí k významným zamestnávateľom piešťanského regiónu – má 209 zamestnancov.

 

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)