Prihlásenie

Zdravie s Metabolic Balance

Zdravie s Metabolic Balance

 

Už od roku 2009 sa Slovensko pridalo k ďalším 50 krajinám sveta, kde môžu z benefitov Metabolic Balance ťažiť jej záujemcovia. Ide o výživový program na úpravu metabolizmu. Pozor, nejde o program na chudnutie, hoci okrem zlepšenia zdravotného stavu a zvýšenia vitality, je jedným z jeho výsledných efektov aj úprava hmotnosti. Úbytok kíl znamená, že látková výmena sa vrátila do rovnováhy.

 

 „Metabolic Balance dodáva organizmu všetky živiny bez práškov a liekov. Pri dodržiavaní pravidiel príjmu potravy sa dospeje k prirodzenej produkcii inzulínu, ktorá posilňuje hospodárenie s hormónmi a zachováva rovnováhu metabolizmu. Veľmi rýchlo sa dostaví pocit šťastia, lebo bez hladovania človek natrvalo dospeje k vytúženej hmotnosti,“ uviedla Katarína Grich, riaditeľka Metabolic Balance Slovensko.

 

Každému záujemcovi  sa na základe laboratórnych výsledkov krvi zostaví individuálny jedálny plán, zohľadňujúci hlavný cieľ – buď len zlepšenie celkového zdravotného stavu a vitality alebo okrem toho aj úbytok hmotnosti. Obsahuje potraviny s nízkou glykemickou záťažou a s vyváženým pomerom kvalitných bielkovín a tukov. Hoci medzi jednotlivými jedlami sa musí dodržiavať päťhodinová pauza, nedostaví sa pocit hladu, a už vonkoncom nie vlčieho. Katarína Grich podčiarkla veľké plus tohto programu, a to zníženie inzulínovej rezistencie a eliminovanie všetkých zdravotných problémov, ktoré s ňou súvisia.

 

Výhodou programu je, že nič neodopiera. Nie je cieľom obmedziť potraviny, ale orientovať sa na ich správny výber a kombináciu tak, aby sa spaľovali tuky, a nie svaly. Netreba k tomu nič mimoriadne, len prevziať vlastnú zodpovednosť za svoje zdravie. Základom úspechu je venovať jedlu pozornosť trikrát denne.

 

Vydavateľstvo Ikar vydalo v tomto roku knihu metabolic balance (Ne)diéta – Individuálny program výživy pre zdravú telesnú hmotnosť. Jej autorom je MUDr. Wolf Funfack, ktorý sa špecializoval na výživovú medicínu a v roku 2001 vyvinul koncepciu výživy Metabolic Balance. Bližšie informácie o programe získate aj na webovej stránke http://www.metabolic-balance.com, kde si môžete vyhľadať aj zoznam školených výživových poradcov, ktorí vám pomôžu na vašej ceste za zdravím, vitalitou a vytúženou hmotnosťou.  Užitočná bude aj kuchárska kniha metabolic balance z vydavateľstva Ikar s jednoduchými receptami  na chutné a zdravé jedlá. Obsahuje tiež informácie o najdôležitejších skupinách potravín a praktické kuchárske rady.


vt

In: Obzor/Metropolitan, 22/2017, str. 14.


Nehlasované
Zdravie s Metabolic Balance
 
Zdravie s Metabolic Balance