Prihlásenie

Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu

Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu

V stredisku cestovného ruchu Snowland sa v piatok 31.mája a v sobotu 1.júna 2019 uskutoční 4.ročník viacgeneračného Valčianskeho folklórneho festivalu. Predstaví sa na ňom takmer 500 účinkujúcich zo Slovenska, Grécka, Poľska a Ukrajiny. Popri prezentácii  turčianskeho, respektíve slovenského folklóru, dostanú značný priestor aj zahraničné súbory. Ich  vystúpenia, ale aj programy slovenských zástupcov ako sú Šarišanci z Prešova, Jadranka, Vlasta Mudríková  a iní, uspokoja i toho najnáročnejšieho priaznivca folklórneho umenia. Vstup je zdarma Informovala o tom zástupkyňa organizátora festivalu Katarína Špaková, marketinová manažérka YETI, s.r.o., SNOWLAND Valčianska dolina.

,,Program je veľmi pestrý, pozvali sme účinkujúcich z regiónu ale aj z iných krajov a tiež zahraničný folklór. Diváci sa môžu tešiť na vystúpenie FS Kriváň, FS Tiešňavan, Spevokol Valčan, Brillant Orchester Milana Olšiaka z regiónu, Šarišanci z Prešova, Vlasta Mudríková, Heligonica a pod.. Zo sveta sa predvedú temperamentní Ukrajinci, tradičné Grécke tance a poľský súbor zo Zakopaného. Po úspešných troch ročníkoch to bude už štvrté pokračovanie tohto festivalu v SNOWLANDE. Program začína v piatok podvečer uvítacím prejavom a končí nočným hraním v reštaurácii Humno. V sobotu na Deň detí sa otvorí od 11:00 hod. detský blok, kde nebude chýbať ani Detský folklórny súbor Turiec a večerný program vo vonkajších priestoroch ukončí súbor Podpoľanec z Detvy. Zábava bude pokračovať v sprievode kvalitnej cimbalovky v reštaurácii Humno až do neskorých ranných hodín,“ povedala K.Špaková.

Dodala, že v sobotu bude aj sprievodný program pre najmenších s maľovaním na tvár, tradičným dreveným kolotočom na ručný pohon a rôzne športové aktivity s Kubíkom. Celú sobotu bude v tradičnom štýle sprevádzať veľký tradičný jarmok ľudových umelcov a remeselníkov priamo v areáli strediska. Jarmočníci dostanú bezplatný lukratívny priestor na prezentáciu, propagáciu i predaj  svojich výrobkov a artefaktov. Návštevníci budú môcť napríklad obdivovať  drevorezby, zvonce, valašky, čipkárske umenie, háčkovanie, drevené šperky, rozličné výrobky z kože, šúpolia či papiera, pletenie košíkov.    

Stredisko SNOWLAND je atraktívne celoročne

Stredisko cestovného ruchu Snowland sa v ostatných rokoch profiluje ako prímestské centrum (v tesnej blízkosti Martina a Turčianskych Teplíc) trávenia voľného času – s osobitným dôrazom na rodiny s deťmi.  Popri domácich slovenských  návštevníkoch tvoria  významnú časť klientely, najmä v zimnej sezóne, aj zahraniční turisti (Maďarsko, Poľsko, Česko).  V zime ponúka stredisko kvalitné  služby pre lyžovanie a snowboardovanie, ďalej lyžiarske kurzy, školy v prírode, školské výlety, outdoorové aktivity, športové dni, firemné akcie, teambuildingy, hudobné festivaly a reštauračné služby, fitnescentrum, masáže, stolný tenis, biliard... V letnom období sa popri už jestvujúcich aktivitách (viacúčelové športoviská pre volejbal, futbal, nohejbal, floorbal a i., požičovňa športových potrieb...) rozhodlo  pravidelne organizovať Valčiansky folklórny festival s medzinárodnou účasťou. Ambíciou organizátorov je ponúknuť širšej verejnosti popri športovom vyžití aj kvalitnú folklórnu akciu, ktorá by mohla v dohľadnom čase posunúť Valču do kategórie lokalít, propagujúcich atraktívnym spôsobom odkaz jedinečného národného kultúrneho dedičstva.   

Kontakt : Katarína Špaková 0903 11 22 11

 

Nehlasované
Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu
 
Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu
 
Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu
 
Vo Valčianskej doline pripravujú 4.ročník folklórneho festivalu