Prihlásenie

Bratislava sa pripravuje na Holandské trhy 2010

15.05.2010 - 10:00

Holandská obchodná komora na Slovensku pozýva 15. mája širokú verejnosť na Holandské trhy 2010. Františkánske námestie sa od 10:00 hod. zmení na malé trhovisko.

Holandské spoločnosti podnikajúce na Slovensku, si pre návštevníkov prostredníctvom stánkov pripravili prezentáciu svojho portfólia tovarov a služieb. Lahodné syry, gastronomické špeciality,  sladké pochúťky, ale aj tradičné holandské hry pre deti a  potešenie z povestnej krásy tulipánov, dovolia návštevníkom spoznávať holandskú kultúru a zároveň pomôžu v núdzi.

„Sme síce Holanďania, ale žijeme na Slovensku. A túto krajinu máme radi. Preto sme si položili otázku, ako by sme mohli vyjadriť svoj záujem o ňu a následne, čo by sme jej mohli priniesť? Dlhodobo podporujeme projekty pre sociálne slabších, za posledné štyri roky to boli občianske združenia Maják, Barlička a Athéna. Rovnako však chceme nadväzovať dialóg aj so širokou verejnosťou,“ vysvetľuje ideu Holandských trhov Emil Roest, prezident Holandskej obchodnej komory.
 

V popoľudňajších hodinách námestie zaplavia tulipány a aj vy sa budete môcť zúčastniť dražby krásnych tulipánových kytíc, ktorú prídu podporiť aj známe tváre Slovensk ako Anita Soul, Bruno,  Maroš Kramár, Heňa Mičkovicová a Alexander Barta s deťmi a ďalší. Rovnako ako finančnú čiastku z dražby kytíc tulipánov, sa aj holandské spoločnosti rozhodli venovať finančné prostriedky z predaja neziskovým organizáciám Socia – nadácia na podporu sociálnych zmien, Pontis a Dr. Klaun.

Dražiť sa bude aj dres slovenského futbalistu Miroslava Stocha, ktorý sa o 13 hod. podujatia zúčastní osobne.

Holandské trhy sa pomaličky stávajú tradičným bratislavským podujatím. Po prvýkrát ich mohla slovenská verejnosť zažiť na vlastnej koži v priebehu minulého roka, kedy sa z príjemne stráveného dňa tešilo množstvo návštevníkov. Aj z toho dôvodu sa Holandská obchodná komora rozhodla vytvoriť túto spoločnú slovensko-holandskú tradíciu. 

 

 

 

Priemerné hodnotenie: 3 (2 votes)