Prihlásenie

Detvanci sa tešia na Detviansky zvar

02.06.2013 - 12:00

Detva sa už tento víkend stane dejiskom ojedinelej zváracej súťaže.  V sobotu, 1.6.2013 bude 24 zváračov z celého Slovenska zápoliť o titul „Majster Detvianskeho zvaru“. „Víťaz týchto majstrovstiev sa môže tešiť na nové auto“, povedal nám riaditeľ Detvianskeho zvaru Pavel Machava. Vlani ostal titul v Detve, auto si odniesol zamestnanec PPS Group. Či to tak bude aj v tomto roku, uvidíme. Víťaz sa v každom prípade môže tešiť na nové auto značky KIA Picanto.

Zvárači sa budú musieť do finále prebojovať. Z 24 ich do nedeľného finále postúpi rovná polovica. Finalisti budú musieť na súťažnej vzorke predviesť svoju šikovnosť. Dôležitá bude kvalita a pevnosť zvarov. Kvalitu zvarov bude kontrolovať komisia zložená z odborníkov z praxe, Výskumného ústavu zváračského i zo Slovenskej technickej univerzity. „V tomto prípade nepôjde ani tak o estetickú stránku zvarov, ako o ich pevnosť. Víťazný zvar musí byť jednoducho perfektný“, hovorí Pavel Machava.

V nedeľu 2.6.2013 sa na detvianskom futbalovom štadióne začína sprievodné podujatie pod názvom Zabávame Podpoľanie. Už od obeda sa tu budú zabávať a športovať zamestnanci PPS Group, ako aj ľudia z celého Podpoľania. „Očakávame, že na akcii sa zúčastní viac ako 1500 ľudí z celého Podpoľania“, povedal v tejto súvislosti Pavel Machava. Ťahákom bude určite známy zabávač a moderátor Jožko Pročko, či skupina Drišľak.

Pred očami celého Podpoľania prebehne na futbalovom štadióne v Detve aj ocenenie najlepšieho zvárača. O 17.30 hod bude slávnostne vyhlásený generálnym riaditeľom PPS Group Ing. Pavlom Šimkovičom, od ktorého prevezme kľúče od nového auta KIA Picanto.

„Na nedeľu 2. júna pripravujeme bohatý program pre deti aj dospelých. Navyše, bude možnosť zapojiť sa aj do tomboly, kde budú v hre hodnotné ceny“, povedal na záver Pavel Machava, riaditeľ podujatia Detviansky zvar.

Bližšie informácie nájdete na https://www.facebook.com/DetvianskyZvar.sk

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)