Prihlásenie

Mikulášske podniky zorganizujú vlastný Oktoberfest

06.10.2010 - 14:00


Tri podniky v Liptovskom Mikuláši sa rozhodli oživiť centrum mesta neobvyklým spôsobom – malou reprodukciou známeho nemeckého veľkofestivalu.


Liptovský Mikuláš, 6.10.2010: Oživenie obdobia medzi letnou a zimnou turistickou sezónou v Liptove sľubuje pripravovaná akcia „Október naFest“, ktorú pripravili tri podniky vo východnej časti centra mesta Liptovský Mikuláš. Cafe&Cocktail Bar, SKI Club a Kolotočovo Pub sa spojili a prinesú atmosféru z Mníchova do centra Liptova. Nosným motívom bude tradičné čapované pivo, ktoré budú v klasických, ale aj veľmi nečakaných značkách ponúkať vo svojich priestoroch. Okrem toho sa podniky smerom na pešiu zónu rozšíria svoje priestory o dočasné stany, kde sa budú grilovať špeciality a návštevníkom tak poskytnú skutočný gurmánsky zážitok. Mesto Liptovský Mikuláš ktoré umožnilo stavby stanov a pomáha pri propagácii podujatia privítalo túto akciu v inokedy hluchom období. „Napriek tomu že turisti do mesta zavítajú v menej hojnom počte, je vždy dôležité aby odchádzali s pocitom, že sa tu niečo deje. Akcie tohto typu prichádzajú z iniciatívy podnikavých vlastníkov barov a ich organizovanie podporujeme, je to atrakcia a oživenie nielen pre turistov, ale najmä pre občanov mesta“, hovorí prednosta MsÚ Liptovský Mikuláš, Rudolf Urbanovič.

Akcia, ktorá nesie podtitul Liptovské pivné dni, sa uskutoční od 6. do 9. októbra 2010 v podnikoch Café&Cocktail, Kolotočovo a SKI Club, ktoré sú aj organizátormi celého podujatia. Festival bude prebiehať od 14. do 22. hodiny. Trojdňové podujatie Október naFest sa odohráva v čase, kedy v Mníchove prebieha 177. ročník tohto najznámejšieho pivného festivalu na svete. Tradíciou je, že prvý sud narazí primátor Mníchova a k podobnej tradícii – načapovaniu prvého piva - prizvali tento rok primátora Liptovského Mikuláša aj organizátori liptovskej mini kópie festivalu.

Nehlasované