Prihlásenie

Ericsson zajistí provoz sítě pro energetický podnik

Ericsson zajistí provoz sítě pro energetický podnik


  • Outsourcing firemní sítě

  • Přední energetická firma Endesa poskytující služby 23,5 milionu zákazníků ve Španělsku

  • Středisko provozu sítě slouží všem pracovištím společnosti Endesa

Společnost Endesa, největší španělská energetická firma, která je součástí předního celoevropského poskytovatele veřejných služeb – firmy ENEL, si zvolila společnost Ericsson za provozovatele celé své firemní telekomunikační sítě a uzavřela s ní čtyřletou smlouvu o řízených službách, díky které bude společnost Ericsson jediným dodavatelem služeb pro firemní telekomunikační síť této společnosti.


Uzavřená smlouva umožní společnosti Endesa zlepšit účinnost sítě a více se zaměřit na svou hlavní činnost. Ericsson přebírá plnou odpovědnost za každodenní provoz všech služeb spojených s telekomunikační sítí; jedná se o provoz sítě ve středisku provozu sítě, údržbu, instalační služby, inženýrskou činnost a správu budování sítě.


Ingemar Naeve, ředitel společnosti Ericsson Španělsko, k tomu dodává: „Pro naši společnost je to strategický projekt, který nám umožní rozšířit náš úspěšný obchodní model řízených služeb a naše špičkové mezinárodní know-how do oblasti provozu sítí v jiných odvětvích, např. pro firmy a podniky veřejných služeb.“ 


O společnosti Endesa:


Společnost Endesa je přední španělskou energetickou firmou a největším elektrárenským podnikem v Latinské Americe; firma působí v různých evropských zemích a v Maroku. Firma postavila elektrárny o celkovém výkonu 49 000 MW, vyrábí 184 000 GWh elektřiny, má 23,5 milionu zákazníků a celosvětově zaměstnává 24 500 pracovníků.


Společnost Endesa usiluje o udržitelný rozvoj. Udržitelnost pro ni znamená odpovědný růst, tj. tvorbu bohatství, zachování přírodních zdrojů pro budoucí generace a podporu společenského pokroku v komunitách, kde působí. www.endesa.com


Poznámky pro redaktory:


 


Jiné smlouvy o řízených službách uzavřené s firmami, které nepůsobí v telekomunikačním odvětví:


www.ericsson.com/thecompany/press/releases/2009/11/1355548


www.ericsson.com/thecompany/press/releases/2007/09/1150767


www.ericsson.com/thecompany/press/releases/2006/03/1038768


 


 Multimediální obsah naší společnosti je k dispozici v oddíle Broadcast Room na stránkách: www.ericsson.com/broadcast_room


Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.


Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.


www.ericsson.com 


www.twitter.com/ericssonpress


www.facebook.com/technologyforgood


www.youtube.com/ericssonpress

Nehlasované