Prihlásenie

Konference Project Management Day 2011

Konference Project Management Day 2011

Vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku prestižní soutěže Best Project Management


 


Praha, 6. června 2011Čtvrtý ročník odborné konference Project Management Day proběhl 2. června 2011 v prostorách angelo Hotel Prague. Hlavními tématy konference byly etika v projektovém řízení, soft skills a psychologie projektového manažera spolu s představením netradičních projektů z praxe. Součástí konference bylo také slavnostní oznámení výsledků soutěže Best Project Management 2011, kterou vyhlašují společnosti solit project a PRAM Consulting, s odbornou garancí společnosti Ernst & Young. Nejlepším projektovým manažerem roku 2010 se stal Ladislav Petenyi ze společnosti Slovak Telekom, na druhém místě se umístila Andrea Majkovičová z Komerční banky a třetí místo obsadil Krzysztof Gawlik
ze společnosti Vodafone Czech Republic. Cenu sympatie obdržel Jakub Žákavec, ředitel Domu seniorů Kdyně.


„Z výsledného hodnocení soutěže vyplývá, že letošní ročník přinesl více zajímavých a propracovanějších projektů. Jsem potěšen, že se nepotvrdily obavy z nedostatku kvalitních projektů díky doznívající ekonomické krizi,“ komentuje průběh soutěže Patrik Schober, Managing Partner, PRAM Consulting. „Účast na konferenci a živé diskuse projektových manažerů pak vnímám jako důkaz, že se nám daří platformu pro setkávání projektových manažerů Project Management Day dál úspěšně rozvíjet,“ dodává.


 


O soutěži Best Project Management 2011


Cílem soutěže Best Project Management je najít a ocenit nejlepší realizovaný projekt a úspěšné projektové manažery v České a Slovenské republice a zároveň vyvolat širší zájem odborné i laické veřejnosti o profesi projektového managementu a projektový management obecně.


„Velkým překvapením byly nové techniky představování jednotlivých projektů ze strany projektových manažerů a jejich evidentní snaha projekty „prodat“ porotě,“ říká Marek Čáp, zástupce společnosti solit project. „Je vidět, že projektoví manažeři i po „marketingové“ stránce rostou a uvědomují si důležitost tohoto pohledu na projekt,“ dodává. Čtyři nejlépe hodnocené projekty, resp. projektoví manažeři roku 2010 jsou:  1. místo:

Tým projektového manažera Ladislava Petenyiho, Slovak Telekom & T-Mobile Slovensko


Název projektu: Integrácia fixného a mobilného telekomunikačného operátora


Představení projektu: Spojení mobilních a fixních telekomunikačních služeb do jednoho integrovaného subjektu, za účelem posílení pozice operátora na slovenském telekomunikačním trhu.


   1. místo:

Tým projektové manažerky Andreji Majkovičové, Komerční Banka a.s


Název projektu: Collection Cooperation


Představení projektu: Projekt přinesl nové a efektivnější procesy vymáhání pohledávek a jejich implementaci do organizační struktury provozu. Potřeba projektu vznikla z nutnosti zvýšení efektivity vymáhání pohledávek mezi 5. až 90. dnem po splatnosti.


   1. místo:

Tým projektového manažera Krzysztofa Gawlika, Vodafone Czech Republic a.s.


Název projektu: CORN


Představení projektu: Projekt dodání kompletního frančízingového rámce bez předchozí zkušenosti organizace dramaticky zvětšil prodejní a servisní síť, čímž se zvětšila flexibilita a zároveň se zachovala stávající kvalita prodeje a služeb.


 


Vzhledem k netradičnímu prostředí realizace projektu se porota rozhodla v letošním ročníku udělit také Cenu sympatie:


Tým projektového manažera Jakuba Žákavce, Dům seniorů Kdyně


Název projektu: Elektronizace jako podpora sociálních služeb


Představení projektu: Projekt elektronizace Domova z důvodu zjednodušení administrativy, zlepšení kontroly a zprůhlednění poskytovaných služeb. Díky tomuto projektu se zlepšila péče o obyvatele a Domov vykazuje úspěšně na zdravotní pojišťovnu částky, které již investici do systému vrátily.


 


O konferenci Project Management Day 2011


Na konferenci vystoupili představitelé projektových kanceláří významných společností a osobnosti české akademické sféry.  Lukáš Zrzavý, provozní ředitel Unicorn Systems, se věnoval problematice etiky v projektovém řízení. Tomáš Pleskač, člen představenstva ČEZ, představil projekt výstavby největšího větrného parku v Evropě skupinou ČEZ a Jaroslav Sýkora, garant a vedoucí české části projektu MARS-500 poukázal na aspekty procesního řízení v projektování experimentů kosmického výzkumu. Karel Kotrba, ředitel divize služeb pro ČR ve společnosti Hewlett-Packard, představil ve své přednášce motivaci projektového manažera ve 12 obrazech, na což navázal Petr Janiš, partner ve společnosti Projectman, prezentací temperamentů v projektovém řízení. Konferenční program zakončil workshop vedený Petrem Šestákem, Program Managerem ve společnosti Hewlett-Packard, při kterém účastníci zjistili své osobnostní charakteristiky. Součástí každého z uvedených bloků byla panelová diskuse, která poskytla příležitost pro aktivní zapojení do témat všem účastníkům konference.


Více informací o konferenci a soutěži naleznete na http://bestprojectmanagement.cz/.


Fotografie ke stažení na http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/sets/72157626749516233/ .


 


O společnosti Ernst & Young


Ernst & Young patří mezi nejvýznamnější celosvětové firmy poskytující odborné poradenské služby
v oblasti auditu a daňovéhotransakčního a podnikového poradenství. Více informací na www.ey.cz .


 


O společnosti solit project


Společnost solit project, s.r.o. poskytuje služby Project managementu v oblasti IT projektů a Business projektů. Součástí těchto poskytovaných služeb je především dočasné rozšíření řídící kapacity našich zákazníků a akcelerace jejich projektů se zaměřením na dosahování jejich cílů a očekávání. Služba Vedení projektu je podpořena zkušeností s řešeními v různých oborech lidské činnosti, liniovým vedením projektových týmů a to i v oblastech kritických procesů, aplikací nebo projektů, které se do krize dostaly. Více informací na www.solitproject.cz .


 


O společnosti PRAM Consulting


PRAM Consulting s.r.o. je agenturou s mnohaletými zkušenostmi v oblasti public relations, marketingu
a podpory prodeje. Obchodním partnerům pomáhá nejen s prosazováním značky na trhu, s podporou prodeje jejich výrobků a s mediální podporou, ale také v oblasti grafických prací, nákupu médií a organizace společenských akcí. PRAM Consulting je členem Asociace Public Relations Agentur - APRA a v roce 2009 se stala součástí celosvětového sdružení nezávislých PR agentur, Worldcom PR Group. PRAM pravidelně prochází certifikací Consultancy Management Standards. Společnost působí na českém a slovenském trhu, své služby však zajišťuje i v dalších evropských regionech prostřednictvím svých zahraničních partnerů. Více informací na www.pram.cz.


 


 


Hlavní partneři: Hewlett-Packard, UNICORN systems


Partneři: SAPCON, Projectman.cz


Odborný garant:   Ernst & Young                                               


Organizátoři: solit project, PRAM Consulting


Mediální partneři: CIO Business World, Focus.sk, IT Systems, Mangementmania, Patria Online

Nehlasované