Prihlásenie

Novell uvoľnil MonoTouch 2.0, pre vývoj aplikácií Apple iPad s použitím programovacích jazykov Microsoft .NET

Novell uvoľnil MonoTouch 2.0, pre vývoj aplikácií Apple iPad s použitím programovacích jazykov Microsoft .NET

Bratislava – 22. apríl , 2010 – Spoločnosť Novell ohlásila podporu vývoja aplikácií pre Apple iPad s dostupnosťou produktu MonoTouch 2.0. MonoTouch je prvým riešením v softvérovom odvetví pre vývoj aplikácií pre iPad, Phone a iPod Touch s použitím frameworku Microsoft .NET, vrátane podpory jazykov C# a ostatných .NET jazykov. Od svojho debutu v septembri roku 2009 si už viac ako 16 000 vývojárov stiahlo MonoTouch, aby mohli vytvárať nové aplikácie určené pre iPhone a iPod Touch.

 

„Novell s MonoTouch 2.0 novo podporuje vývoj aplikácií pre iPad, čo je ďalší príspevok k súčasnej podpore vývoja aplikácií pre iPhone a iPod Touch,“ povedal Miguel de Icaza, vedúci projektu Mono a viceprezident vývojových platforiem v Novelli. „Naša softvérová vývojová súprava MonoTouch umožňuje vývojárom využiť výhody väčšieho displej iPadu a mnohé ďalšie vlastnosti, a to na populárnej platforme Microsoft .NET. MonoTouch zjednodušuje vývoj aplikácií pre vývojárov .NET aplikácií po celom svete a výrazne prispieva k zväčšeniu celého iPad ekosystému.“

 

MonoTouch zjednodušuje vývoj pre iPad, iPhone a iPod Touch tým, že umožňuje vývojárom zjednotiť kód a knižnice písané pre platformu .NET. Pokým iPad licencia vývojárom obmedzuje distribúciu skriptovacích engineov alebo Just-in-Time (JIT) compilers, ktoré vyžadujú bežiace aplikácie pre spustenie kódu v platforme .NET, vývojári môžu použiť MonoTouch ako plne odpovedajúci prostriedok licenciám Apple, pretože MonoTouch vytvára iba natívny kód.

 

MonoTouch od Novellu je softvérová vývojová súprava, ktorá obsahuje potrebný compiler, knižnice a nástroje pre integráciu s vývojovou súpravou Apple iPad. V Microsoft .NET sú obsiahnuté základné triedy knižníc, spolu s manažovateľnými knižnicami a začleneným Xcode, ktorý umožňuje testovanie zariadení a prenos aplikácie do Apple App Store. Medzi vylepšenia, ktoré zahŕňa MonoTouch 2.0 patrí napríklad:

-          Podpora pre tvorbu iPad, iPhone, iPod Touch a univerzálnych iPad/iPhone aplikácií

-          Kompletná podpora C# pre všetky iPad, iPhone a iPod Touch aplikačné programové rozhrania

-          Vylepšenie funkčnosti v porovnaní s MonoTouch 1.0, vrátane debugovania a simulátora, debugovanie zariadení cez Wi-Fi, profilovaciu podporu s Apple Instruments a Apple Shark, menšie spustiteľné aplikácie a zrýchlený štart

 

 

 

Dostupnosť

MonoTouch Personal aj  Enterprise Edition sú dostupné prostredníctvom distribučného kanála Novell. Používatelia verzie MonoTouch 1.0 získajú verziu 2.0 prostredníctvom bežnej aktualizácie.  Viacej informácií o MonoTouch nájdete na www.novell.com/products/monotouch.

 

 

 

 

 

O spoločnosti Novell:

Spoločnosť Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infraštruktúrny softvér pre otvorené podnikové systémy. Je lídrom v oblasti celopodnikových operačných systémov založených na Linuxe a open source softvéru a tiež v oblasti zabezpečenia a správy systémov potrebných na prevádzku zmiešaných prostredí IT. Pomáhame našim zákazníkom minimalizovať náklady, komplikácie a riziká a umožňujeme im sústrediť sa na inovácie a rast. Ďalšie

Informácie nájdete na webe http://www.novell.com. Ďalšie informácie získate v Centre podpory zákazníkov spoločnosti Novell (NCCC) v SR na tel +420 283 007 311 alebo na českých a slovenských webových stránkach http://www.novell.cz a http://www.novell.sk. Informácie pre novinárov sú v origináli k dispozícii na adrese www.novell.com/pressroom.

 

 

Nehlasované