Prihlásenie

Sophos nabízí pronájem UTM pro Amazon Web Services

Sophos jako první společnost zabývající se řešeními pro jednotnou správu hrozeb umožňuje časový pronájem s účtováním po jednotlivých hodinách

 

 

Praha – 22. srpna 2013 Společnost Sophos oznámila nový prodejní model svého řešení určeného pro jednotnou správu hrozeb, a to pro zákazníky využívající cloud Amazon Web Services (AWS) a specializované tržiště tohoto cloudového prostředí. Doposud bylo možné řešení Sophos UTM v cloudu AWS využívat pouze pomocí vlastních licencí, tedy v režimu BYOL – Bring Your Own Licence. Nový model je založený na skutečném čase, po který zákazník UTM služby využívá. Díky formě pronájmu s podporou účtování po jednotlivých hodinách mohou zákazníci nejen nasadit ucelené řešení pro ochranu síťového prostředí snadno a rychle, ale také bez zbytečných pořizovacích nákladů svázaných s běžnými licenčními modely.

 

Sophos umožňuje využívat optimalizované AMI (Amazon Machine Image), které je plně kompatibilní se službami cloudu společnosti Amazon. Ve spojení s novým prodejním modelem mohou zákazníci bez náročného plánování využít výhod plynoucích z maximální škálovatelnosti, redundance i elasticity. Tyto vlastnosti umožňují ve spojení s řešením pro jednotnou správu hrozeb snadné zabezpečení přístupu ke zdrojům umístěným v cloudu, a to včetně ochrany těchto zdrojů.

 

Na našem tržišti mohou zákazníci velmi jednoduše zakoupit a implementovat software, který je optimalizovaný pro cloud Amazon EC2. Zákazníci se tak mohou zcela zaměřit na svůj business a podstatně snížit náklady spojené s klasickými způsoby využití programového vybavení,“ říká Sajai Krishnan, který je ve společnosti Amazon zodpovědný za tržiště AWS.

 

Zpřístupnění Sophos UTM na tržišti AWS v podobě časově orientovaných licencí s možností účtování po jednotlivých hodinách je přirozeným vyústěním naší snahy zjednodušit nasazení a využívání našich řešení v prostředí cloudu. Ostatně, elasticita a maximální jednoduchost patří mezi hlavní výhody, které zákazníci od cloudů očekávají,“ dodává Angelo Comazzetto, hlavní produktový manažer společnosti Sophos.

 

Více informací o službách a produktech společnosti Sophos zaměřených na jednotnou správu hrozeb najdete na adrese:

http://www.sophos.com/en-us/products/unified-threat-management.aspx.

 

O společnosti Sophos

Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i mobilních zařízení. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.

 

 

 

Kontakt pro média:

PRAM Consulting s.r.o.

Šárka Bláhová

Mobil: + 420 734 428 603

Telefon: + 420 224 913 000

e-mail: sarka.blahova@pram.cz

www.pram.cz

 

 

Nehlasované