Prihlásenie

Odštartoval nový ročník študentskej súťaže Ericsson Innovation Awards

Odštartoval nový ročník študentskej súťaže Ericsson Innovation Awards

Bratislava, 27. októbra - Spoločnost Ericsson spustila registráciu do medzinárodnej súťaže Ericsson Innovation Awards 2016 (EIA), do ktorej sa majú jedinečnú príležitosť zapojiť aj študenti zo Slovenska. Súťaž im umožní rozvíjať ich inovatívne nápady v spolupráci s expertmi Ericssonu.

 

Témou Ericsson Innovation Awards 2016 je „Budúcnosť mestského života”. Očakáva sa, že do roku 2050 bude 70 % svetovej populácie žiť v mestách. Súťaž sa preto sústredí na nápady, ako využiť informačné a komunikačné technológie k tomu, aby sme zlepšili kvalitu života v mestách.

 

Registrácia do EIA 2016 je otvorená všetkým študentom v dvoj- až štvorčlenných tímoch a končí 30. novembra. Ďalším dôležitým dátumom je 18. december, keď bude vyhlásených desať semifinalistov. Deväť z nich bude vybraných zástupcami Ericssonu, desiaty verejným hlasovaním. Vybrané tímy budú pracovať na rozvoji svojho nápadu a vytvorení biznis plánu. Vo veľkého finále, ktoré sa uskutoční vo švédskom Štokholme, postúpi štvorica tímov. 

 

Víťazný tím získa odmenu 25 000 eur, druhý tím 15 000 eur a dvaja finalisti získajú po 1000 eur. V minulom roku sa podarilo zvíťaziť ukrajinskému tímu, ktorý prišiel s nápadom znalostného výmenného programu pre študentov a seniorov. Študentom sa účasťou v EIA 2016 zároveň otvoria lukratívne kariérne možnosti. Semifinalisti si budú môcť vyskúšať stáž v Ericssone či dokonca pracovný úväzok.

 

Viac informácií nájdete na nasledujúcom odkaze:

http://www.ericsson.com/innovationawards

 

Sledujte tiež stránku EIA 2016 na Facebooku:

https://www.facebook.com/ericssoninnovationawards

 

Nehlasované