Prihlásenie

Ericsson oznámil zmeny v riadiacom tíme

Ericsson oznámil zmeny v riadiacom tíme

Fredrik Jejdling, Riaditeľ pre obchodnú oblasť Siete, bol s účinnosťou od 7. novembra 2017 vymenovaný na pozíciu výkonného viceprezidenta spoločnosti. Jan Frykhammar, výkonný viceprezident a poradca generálneho riaditeľa, opustil svoju funkciu výkonného viceprezidenta a člena riadiaceho tímu Ericsson s účinnosťou od 7. novembra 2017. Magnus Mandersson, výkonný viceprezident a poradca generálneho riaditeľa, opustil svoju funkciu výkonného viceprezidenta a člena riadiaceho tímu Ericsson s účinnosťou od 7. novembra 2017.

 

Predstavenstvo spoločnosti Ericsson vymenovalo s účinnosťou od 7. novembra 2017 Fredrika Jejdlinga na post výkonného viceprezidenta spoločnosti Ericsson. Táto nová pozícia dopĺňa jeho súčasné pôsobenie na postoch Riaditeľa podnikových sietí a člena riadiaceho tímu spoločnosti Ericsson.

 

Jan Frykhammar, výkonný viceprezident a poradca generálneho riaditeľa, opustil s účinnosťou od 7. novembra 2017 svoju funkciu výkonného viceprezidenta a člena riadiaceho tímu spoločnosti Ericsson.

 

Magnus Mandersson, výkonný viceprezident a poradca generálneho riaditeľa opustil s účinnosťou od 7. novembra 2017 svoju funkciu výkonného viceprezidenta a člena riadiaceho tímu spoločnosti Ericsson.

 

Jan Frykhammar aj Magnus Mandersson odchádzajú zo spoločnosti Ericsson, aby využili ďalšie príležitosti, které sa im naskytli.

 

Jan Frykhammar zažil v spoločnosti Ericsson dlhú a významnú kariéru. Od roku 1991 zastával v spoločnosti celý rad vedúcich pozícií a v roku 2008 sa stal členom riadiaceho tímu Ericssonu. V roku 2009 bol vymenovaný za Finančného riaditeľa. Predtým pôsobil ako  Riaditeľ pre obchodnú oblasť Globálne služby Ericsson.

 

V období od 25. júla 2016 do 15. januára 2017, keď sa hľadal nový prezident a generálny riaditeľ, Jan Frykhammar dočasne zastával post prezidenta a generálneho riaditeľa, potom prevzal funkciu poradcu generálneho riaditeľa a zameral sa na správu a riadenie spoločnosti.

Magnus Mandersson nastúpil do spoločnosti Ericsson v roku 2004 a odvtedy pôsobil na  niekoľkých vedúcich postoch, vrátane pozície Riaditeľa pre obchodnú oblasť Globálne služby Ericsson, Riaditeľa pre trhovú oblasť Severná Európa spoločnosti Ericsson a viceprezidenta pre obchodnú oblasť Mobilné systémy CDMA. Vo funkcii poradcu generálneho riaditeľa podporil prezidenta a generálneho riaditeľa Börje Ekholma v zameraní sa na vzťahy so zákazníkmi. Magnus Mandersson bol vymenovaný za člena riadiaceho tímu spoločnosti Ericsson v roku 2009 a v roku 2011 bol menovaný za výkonného viceprezidenta.

 

Börje Ekholm, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ericsson, hovorí: „Jan a Magnus boli súčasťou vedenia Ericsson v období neuveriteľnej transformácie, ktorou tento priemysel za posledných pätnásť rokov prešiel.“

 

 Jan Frykhammar bol pre spoločnosť Ericsson po celých 26 rokov svojho pôsobenia neoceniteľný. V neposlednom rade, keď nastúpil na pozíciu dočasného generálneho riaditeľa v období, keď boli vedenie a rýchlosť nesmierne dôležité. Magnus bol neskutočne nápomocný v budovaní podnikateľských služieb a pri vytváraní a podpore niektorých našich najdôležitejších vzťahov so zákazníkmi. Želám Janovi a Magnusovi veľa úspechov v ich budúcom úsilí.“

 

Nehlasované