Prihlásenie

Ericsson sa podieľal na vysielaní zo ZOH 2018 v Pjongčangu

Ericsson sa podieľal na vysielaní zo ZOH 2018 v Pjongčangu

NBC Olympics využíval technológiu kódovania videa od Ericssonu

 

Spoločnosť NBC Olympics si zvolila Ericsson ako poskytovateľa riešení pre spracovanie video obsahu pre vysielanie zo XXIII. Zimných Olympijských hier, ktoré sa uskutočnili v Pjongčangu v Južnej Kórei (8. - 25. februára). Oznámil to Christopher Connolly, riaditeľ prenosov v NBC Sports and Olympics a Angel Ruiz, riaditeľ pre mediálne riešenia v spoločnosti Ericsson. NBC Olympics je divízia americkej televíznej spoločnosti NBC Sports Group, ktorá vysiela prenosy z olympijských hier.

 

Spoločnosť Ericsson poskytla NBC Olympics celú škálu svojich najmodernejších technológií pre kódovanie a satelitný príjem, čo umožnilo distribúciu video obsahu miliónom divákov. Odborníci z Ericssonu pomáhali s prevádzkou zariadení a systému a svoju všestrannú podporu poskytovali aj na mieste po celý čas konania hier .

 

Ocenené kódovacie riešenia od spoločnosti Ericsson poskytujú najlepšie výsledky v oblasti spracovania a vysielania video obsahu v odvetví a ponúkajú dokonalú efektivitu dekódovania pre všetky video formáty. Platforma na spracovanie médií od spoločnosti Ericsson prináša cenný a vysokokvalitný HD obsah vďaka kombinácii prenosu po optických vláknach a prostredníctvom satelitov.

 

 „Vďaka spoľahlivosti a odbornosti spoločnosti Ericsson v oblasti kompresie videa bolo jednoduché opäť si ju zvoliť za partnera pri vysielaní NBC Olympics zo Zimných Olympijských hier a Paralympijských hier v roku 2018,“ povedal Connolly. „Partnerstvo so spoločnosťou Ericsson nám zaručuje spoľahlivé a osvedčené riešenie.“


„Bolo pre nás cťou byť opäť partnermi a podporovať pokrytie a vysielanie zo Zimných Olympijských hier," povedal Ruiz. „Prostredníctvom poskytovania našich špičkových riešení a služieb v oblasti kompresie videa vrátane našich najmodernejších kódovacích a prijímacích technológií zabezpečujeme najvyššiu úroveň výkonu, efektívnosti a spoľahlivosti pre vysielanie tohto prestížneho podujatia."


Riešenie od spoločnosti Ericsson zahŕňalo kódovacie zariadenia AVP 2000 a profesionálne modulárne prijímače RX8200.

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)