Prihlásenie

Ericsson spustil hlasové volania zo zariadení nositeľnej elektroniky

Ericsson spustil hlasové volania zo zariadení nositeľnej elektroniky

Spoločnosť Ericsson spustila novú funkciu siete pre hlasové hovory, založenú na technológii Voice over LTE (VoLTE), aby umožnila používanie jedného mobilného telefónneho čísla pre viaceré zariadenia využívajúce SIM-kartu (Multi-SIM), ako je napríklad nositeľná elektronika. S týmto riešením môžu operátori poskytovať hlasové služby s rovnakým číslom mobilného telefónu ako smartphone aj na zariadeniach nositeľnej elektroniky. Služba je nasadená v sieťach viac ako 10 operátorov s podporou VoLTE v Európe, Severnej Amerike a Tichomorí. 

 

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) spustila novú funkciu siete, aby umožnila systém Multi-SIM pre hlasové volania a nasadila ju v sieťach viac ako 10 operátorov.

 

V súčasnosti sa na trh dostávajú nové populárne zariadenia nositeľnej elektroniky s mobilnou konektivitou, ktoré umožňujú spotrebiteľom komunikovať a byť dosiahnuteľní jednoduchšie.

 

Možnosť hlasového volania ponúkajú nové zariadenia nositeľnej elektroniky, ktoré obsahujú funkciu VoLTE so štandardnými SIM kartami alebo SIM kartami so zabudovaným softvérom. Tieto zariadenia sa môžu pripojiť k mobilnej sieti bez toho, aby museli byť prepojené so  smartfónom. Ak sú navyše vybavené možnosťou používania viacerých SIM-kariet v mobilnej sieti konkrétneho operátora, môžu používatelia uskutočňovať hovory aj bez toho, aby mali smartfón pri sebe.

 

Inteligentné hodinky a ďalšie zariadenia nositeľnej elektroniky s hlasovými službami operátora môžu byť užitočné pri športe, pri vykonávaní náročných fyzických aktivít alebo jednoducho, keď ste na cestách. Sú tiež vhodné pre malé deti, ktoré by mohli smartfón stratiť, a pre starších ľudí na privolanie pomoci v prípade núdze.

 

Funkcia Ericsson Multi-SIM pre hlasové hovory umožňuje mobilnému operátorovi ponúknuť riešenie s jedným číslom pre viaceré zariadenia založené na SIM. T.j. nové nositeľné zariadenie teraz môže zdieľať číslo mobilného telefónu, ktoré už patrí k existujúcemu pripojeniu pre smartphone.

 

Funkcia Multi-SIM pre hlasové hovory nadväzuje na riešenie Ericsson VoLTE a môže byť pridaná ako nadstavba do sietí operátorov, v ktorých funguje Ericsson VoLTE akonáhle sú na trhu dostupné a v sieti operátora preverené zariadenia s podporou technológie Multi-SIM.

Monica Zethzon, riaditeľka oddelenia produktového manažmentu pre komunikačné služby povedala: „Pre našu odskúšanú základňu sietí VoLTE neustále vyvíjame nové užitočné služby, aby sme našim zákazníkom umožnili spustiť inovatívne komunikačné služby pre koncových zákazníkov aj firmy. S novou funkciou Multi-SIM pre hlasové hovory podporujeme operátorov, ktorí na trh zavádzajú nové atraktívne zariadenia so umožňujúce kdekoľvek uskutočňovať vysokokvalitné hlasové hovory v sieti operátora, a to pomocou mobilného telefónneho čísla účastníka.“

 

Hlasové hovory pre nositeľnú elektroniku


Spoločnosť Ericsson vyvinula kompletné sieťové riešenie pre funkciu hlasových volaní pre viaceré SIM karty, založené na riešení VoLTE vychádzajúcom z technológií IP Multimedia Subsystem (IMS) a Secure Entitlement. K dispozícii sú aj systémové integračné služby pre nasadenie hlasových volaní pre Multi-SIM. Pre operátorov, ktorí používajú technológiu Ericsson VoLTE/IMS, ide o jednoduchú softvérovú aktualizáciu ich siete.

 

Toto riešenie je overené a predbežne integrované so zariadeniami s vedúcou pozíciou na trhu a riešenie spoločnosti Ericsson bude prispôsobené viacerým typom a značkám zariadení na základe dopytu na trhu a vývoja ekosystému zariadení.

Nehlasované