Prihlásenie

SES BUDE VYSIELAŤ PRVÝ ULTRA HD KANÁL V ŠKANDINÁVII Z ORBITÁLNEJ POZÍCIE 5 STUPŇOV VÝCHODNE

SES BUDE VYSIELAŤ PRVÝ ULTRA HD KANÁL V ŠKANDINÁVII Z ORBITÁLNEJ POZÍCIE 5 STUPŇOV VÝCHODNE

SES S.A., popredný svetový satelitný operátor, dnes oznámil, že spoločnosť Viasat využije kapacity SES na vysielanie svojho prvého Ultra HD kanálu.


Kanál s názvom Viasat Ultra HD bude spustený po lete tohto roka vo Švédsku, Nórsku, Dánsku a Fínsku a stane sa tak prvým kanálom v Ultra HD na týchto trhoch. Distribuovaný bude cez satelit SES-5 z orbitálnej pozície 5 stupňov východne.

 

Zákazníci Viasat vybavení novým Ultra HD set-top-boxom, dostupným v priebehu leta, a Ultra HD obrazovkou, si začnú užívať športové prenosy na svojom televíznom prijímači v najvyššej kvalite s väčším množstvom detailov a so živším pohybom. Diváci budú môcť sledovať celý rad športových podujatí, vrátane vybraných priamych prenosov Ligy majstrov a ďalšieho obsahu z portfólia MTG, špeciálne vyrobeného v Ultra HD.

 

Bude sa jednať o vôbec prvý Ultra HD športový kanál na svete vysielaný zo satelitu. Zároveň sa na prenos Ultra HD kanálu po prvý raz využije pozícia 5 stupňov východne, kde z ktorej SES v súčasnosti vysiela 475 kanálov.

 

S rozšírením o Viasat Ultra HD sa počet Ultra HD kanálov, vysielaných SES, zvýši na 24 (vrátane testovacích kanálov a regionálnych verzií), čo predstavuje 46 % všetkých kanálov vysielaných v tomto formáte cez satelit na celom svete. SES poskytuje najväčšiu HD ponuku na trhu: vysiela viac ako 2300 HD kanálov, čo predstavuje 27 % všetkých HD/UHD satelitných kanálov na svete. Dvaja najväčší konkurenční operátori pritom spolu dosahujú iba 24 %.

 

Viasat sa s vysielaním svojich približne 230 kanálov spolieha na služby SES už viac ako dvadsať rokov,“ uviedol Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ SES. „Šport bol vždy považovaný za kľúčový faktor nástupu Ultra HD a sme veľmi radi, že spolu s Viasat robíme tento dôležitý krok smerom k novej úrovni zážitku zo sledovania televízie. S ďalšími a ďalšími očakávanými Ultra HD kanálmi v budúcnosti satelit aj naďalej zostane optimálnou infraštruktúrou pre túto novú televíznu technológiu.“

 

Viac informácií nájdete na www.ses.com alebo www.onastra.sk

Nehlasované