Prihlásenie

Jaderské pobřeží jako ráj Čechů

Chorvatské pobřeží se stalo po právu jednou z nejvyhlášenějších dovolenkových destinací. Každým rokem míří k Jadranu několik set tisíců cestovatelů z širého světa. A právě turistů z naší republiky je zde každým rokem spoustu. Co nás vlastně na Chorvatsku tolik láká? Uspokojivou odpovědí je třeba jeho blízkost a vcelku snadná dopravní dostupnost, tyrkysové moře, okouzlující příroda a skalní panoramata, cenová dostupnost hotelů a dalších ubytovacích kapacit i společenská povaha místních obyvatel. Jestliže se i vy chystáte letos na dovolenou do Chorvatska doufáme, že budete, stejně jako množství dalších českých turistů, spokojeni.

Stále častěji se objevují otázky, zda je vhodná cesta s miminkem do Chorvatska. Obecná hranice, která by stanovila, kdy je vhodné brát své dítko k moři, s největší pravděpodobností neexistuje. Vždy záleží na rodičích i schopnostech a dovednostech dítěte. Pediatři však nedoporučují jezdit na dovolené s dětmi do jednoho roku věku. Nejenom, že hrozí riziko přehřátí a následné dehydratace, také citlivý organismus dítěte může na změnu okolních podmínek reagovat nepříjemnou infekcí, která může vést k mnohonásobně závažnějším problémům.

Zvažujete-li, kterou část Chorvatska letos navštívíte, nechte se inspirovat našimi tipy. Pokud dáváte přednost rušnějším lokalitám, ve kterých naleznete dostatek tradičních chorvatských hospůdek, ale i plážových barů a diskoték, vsaďte na osvědčené destinace - Bašku Vodu případně Rovinj. Míříte-li do Chorvatska s malými dětmi, zajisté budete hledat klidnější lokalitu, kterou je třeba velmi oblíbený Primošten. Dovolená Primošten bude jedinečným zážitkem, který ještě podpoří překrásné scenerie, téměř nedotknutá příroda a dlouhé oblázkové pláže. Toto místo se navíc může pochlubit jedním z nejkouzelnějších západů slunce v Chorvatsku.

Nehlasované