Prihlásenie

Kvalitnejšia výuka informatiky na Žilinskej univerzite

Kvalitnejšia výuka informatiky na Žilinskej univerzite

Spoločnosť Ernst & Young (EY) odštartovala dlhodobú spoluprácu so Žilinskou univerzitou a začína podporovať miestnych študentov v rámci vzdelávania v oblasti informatiky a technologických systémov. Firma zároveň venovala do informačného centra FRI na univerzite 12 kvalitných notebookov.

Vzdelávanie v oblasti informačných a technologických systémov sa stáva poslaním korporačných spoločností  na celom svete. Preto sa EY, ktorá patrí medzi popredné slovenské firmy v oblasti podnikového poradenstva a IT služieb, rozhodla podporovať študentov na Žilinskej univerzite.

Zástupcovia spoločnosti sa s nimi stretli prvýkrát v utorok 12. decembra v informačnom centre FRI, kde im odovzdali 12 notebookov.  „V našej spoločnosti považujeme vzdelávanie mladých ľudí za jednu z našich priorít, keďže digitálne zručnosti sú dnes na trhu práce kľúčové. Sme radi, že môžeme týmto spôsobom podporiť Žilinskú univerzitu. Aj preto sme sa rozhodli, že naši odborníci budú svoje skúsenosti a vedomosti odovzdávať  študentom na prednáškach či seminároch,“ uviedol Peter Málik, partner oddelenia podnikového poradenstva a IT služieb spoločnosti EY.  

Partnerstvo so spoločnosťou EY na univerzite privítali. „Začiatok našej spolupráce so spoločnosťou EY vnímam veľmi pozitívne. Je to výborná podpora najmä pre našich študentov, ktorí môžu pracovať na reálnych zadaniach z praxe. Samozrejme, spolupráca nie je len „platonická“. Teší nás, že do informačného centra pribudlo technické vybavenie, ktoré skvalitní vyučovací proces,“ povedal Emil Kršák, dekan Fakulty riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite v Žiline. Kvalitnejšia výbava informačného centra uľahčí taktiež prácu pedagógom a bude slúžiť aj na efektívnejšiu komunikáciu so študentmi.

 

 

Nehlasované
Kvalitnejšia výuka informatiky na Žilinskej univerzite
 
Kvalitnejšia výuka informatiky na Žilinskej univerzite