Prihlásenie

Úspešná Slovenka o svojom podnikaní: Vďaka Amazonu predávam produkty pre milióny zákazníkov!

Úspešná Slovenka o svojom podnikaní: Vďaka Amazonu predávam produkty pre milióny zákazníkov!

Americký internetový gigant  Amazon umožnil slovenským firmám predávať na piatich európskych trhoch. Túto možnosť nemajú len veľké firmy, ale aj malí a strední podnikatelia. Spomedzi tisícky slovenských predajcov nám o podnikaní na webovej platforme Marketplace porozprávala jedna z najúspešnejších - Zuzana Sotáková.


Prostredníctvom služby Amazon Marketplace môžu podnikatelia a živnostníci zo Slovenska predávať svoje produkty na piatich európskych trhoch pre milióny zákazníkov. Medzi najúspešnejších slovenských predajcov patrí Zuzana Sotáková, ktorá spolu so svojou mamou, pôsobí na všetkých európskych trhoch pod koncepciou Private label. Znamená to, že predávajú výhradne výrobky pod vlastnou značkou. Je úžasne byť súčasťou rastu Amazonu, vyžaduje si to však celého človeka držať krok s týmto technologickým gigantom, platforma je neustále dopĺňaná, vylepšovaná, možnosti pribúda,“ hovorí o svojej skúsenosti s jednou z najúspešnejších firiem na svete. Podľa Zuzany je kľúčom k úspechu na Amazon Marketplace nájsť výrobok, ktorý sa tam už predáva, ale vy ho dokážete zlepšiť, modifikovať a dosiahnuť tak nevídaný úspech.

 

Obe podnikateľky však neostali iba pri predaji výrobkov. Amazon nám otvoril ďalšie príležitosti. Napísali sme e-book o legislatívnych náležitostiach spojených s predajom na Amazone v EU. Je to publikácia jediná svojho druhu a na Slovensku a v Čechách na ňu máme veľmi dobré ohlasy. Sme taktiež spoluzakladateľky fakturačného softwaru, ktorý pomáha predajcom z celého sveta na Amazone v EU s fakturáciou a účtovníctvom. Založili sme projekt Europeseller, ktorého cieľom je poskytovať rady a návody ako podnikať na Amazone,“ hovorí o svojich úspechoch na platforme.

 

Viac než 1200 firiem zo Slovenska podniká prostredníctvom Amazonu. Podniky sa budujú na službách ako Amazon Marketplace, Amazon Web Services a Kindle Direct Publishing. Preukázateľne narástli aj menší podnikatelia, ktorí expandovali na iné európske trhy. „Prostredníctvom jednotného konta môžu malé a stredné podniky a podnikatelia osloviť milióny nových zákazníkov a profitovať z rozvinutej európskej distribučnej siete spoločnosti Amazon,“ hovorí Marzena Wieckowska, PR manažérka Amazonu pre východnú Európu. Spoločnosť Amazon na Slovensku stavia aj prvé logistické centrum neďaleko Serede, ktoré vytvorí tisíc pracovných miest.  

 

Nehlasované
Úspešná Slovenka o svojom podnikaní: Vďaka Amazonu predávam produkty pre milióny zákazníkov!