Prihlásenie

V Seredi už otvorili nocľaháreň pre ľudí bez domova

V Seredi už otvorili nocľaháreň pre ľudí bez domova

V zimnom období včasná pomoc znamená častokrát záchranu života pred zmrznutím či podchladením. Mesto Sereď preto oficiálne otvorilo Nocľaháreň pre občanov bez domova a ľudí v hmotnej núdzi s trvalým pobytom v meste Sereď. Sociálny projekt oslovil aj spoločnosť Amazon, Vojenskú nadáciu, ale aj občanov mesta.  

 

Nocľaháreň sa nachádza v budove bývalej základnej školy na Garbiarskej ul. č. 18. Mesto Sereď zabezpečilo vybavenie nocľahárne a troch kvalifikovaných pracovníkov, ktorí budú vykonávať počas celej noci dozor. „Hlavne počas chladných zimných mesiacov bude Nocľaháreň útočiskom pre všetkých, ktorí sa ocitli bez strechy nad hlavou. Stačí len, keď zaklopú na dvere a budú dodržiavať pravidlá, ktoré platia v takýchto typoch zariadení,“ uviedol Martin Tomčányi, primátor mesta Sereď.

 

Pomocnú ruku podala aj spoločnosť Amazon, ktorá pre Centrum pomoci ľuďom vyhlásila zbierku Vešiak pomoci. V jedálni spoločnosti sú tri vešiaky a odkladacie nádoby, kam môžu zamestnanci venovať teplé oblečenie, deky a obliečky na posteľné prádlo. Na zahájenie  prevádzky nocľahárne Amazon venoval 15 matracov, vďaka čomu sa zvýši kapacita zariadenia. „Pomáhať ľuďom v núdzi je správna vec, preto sme neváhali, keď nás mesto oslovilo a za týždeň sme spustili zbierku Vešiak pomoci a pomohli sme aj vybavením lôžok v nocľahárni,“ povedal Matt Greene, generálny riaditeľ logistického centra Amazonu v Seredi. S vybavením nocľahárne pomohla aj Vojenská podporná nadácia SR aj občania, ktorí priniesli uteráky, oblečenie a návliečky.

 

Nocľaháreň je prevádzkovaná denne, vrátene víkendov a sviatkov od 19-tej do 7-mej hodiny nasledujúceho dňa. Ľudia bez prístrešia sem môžu prísť medzi 19-21 hodinou, potom sa nocľaháreň zatvára. K dispozícii je v nej 12 postelí a ďalšie matrace, ktoré v prípade potreby môžu rozšíriť kapacitu nocľahárne. Poplatok je 80 centov za lôžko na jednu noc.

 

 

Nehlasované
V Seredi už otvorili nocľaháreň pre ľudí bez domova
 
V Seredi už otvorili nocľaháreň pre ľudí bez domova