Prihlásenie

ADATA do svojich Premier and Premier Pro kariet dodala štandardy A1, V10 a V30

ADATA do svojich Premier and Premier Pro kariet dodala štandardy A1, V10 a V30

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva potvrdila, že prémiové UHS-I Class 10 pamäťové microSDXC/microSDHC karty teraz podporujú nový štandard A1 vyhlásený SD Association. Nový štandard A1 je súčasťou špecifikácie SD 5.1 a bol navrhnutý preto, aby umožnil spustenie aplikácií priamo z externých úložísk. Tým posúva tradičné SD karty používané iba na ukladanie fotiek a videí zase o kúsok ďalej. Súčasne ADATA pridala do všetkých svojich Premier Pro microSD a SD kariet podporu nakrúcania videí v rýchlostiach V10 a V30, tj. dátový tok najmenej10 MB/s, resp. 30 MB/s.

 

SD karty vedia teraz spúšťať aplikácie ako interné disky

SD Association dlho sľubovala nový štandard SD 5.1, ktorého súčasťou je tiež štandard A1. Vďaka tomu sa podarilo dokázať, že microSD a SD karty môžu ponúknuť dostatočné prenosové rýchlosti a počty IOPS operácií potrebné k tomu, aby bolo možné spúšťať priamo z kariet väčšinu aplikácií bez zasekávania. Inými slovami, microSD a SD karty certifikované podľa A1 sa z hľadiska výkonnosti môžu porovnávať s internými úložiskami. Poskytnú tak používateľom viac slobody, pretože až doposiaľ boli obmedzení len na interné úložisko, i keď práve bola vložená veľká pamäťová karta. Vďaka štandardu A1 a jeho budúcim kolegom budú môcť používatelia inštalovať omnoho viac aplikácií než v súčasnosti, pretože sa im prístupní dodatočné úložisko schopné spustiť tieto aplikácie bez kompromisov.

 

Ďalšia voľba pre video nadšencov

Súčasne s tým pridáva ADATA do všetkých svojich Premier Pro SD, microSDXC a microSDHC kariet podporu natáčania videí v rýchlostiach V10 a V30. I keď najrýchlejšie pamäťové karty ADATA podporujú nahrávanie s rýchlosťou V90 (90 MB/s), výskumy ukazujú, že dopyt po rýchlom a plynulom natáčaní videa je bežný vo všetkých trhových segmentoch. Neobmedzuje sa tak len na profesionálov, ktorí sú ochotní zaplatiť vysoké ceny za špičkové karty. Rozmach 4K videí vedie k tomu, že stále viac používateľov požaduje rýchlosť dostačujúcu pre natáčanie videí. Používatelia majú tieto rýchlosti garantované ako spoločnosťou ADATA, tak asociáciou SD Association. Ďalšie detaily nájdete na stránke www.adata.com

 

Nehlasované
ADATA do svojich Premier and Premier Pro kariet dodala štandardy A1, V10 a V30