Prihlásenie

Blu-ray prehrávače cenovo už pod 10 000 Sk

 

Nový Blu-ray prehrávač Sony BDP-S350 ako prvý na trhu prelomil cenovú hranicu 10 000 Sk (9 990 Sk) a otvára tak cestu k sledovaniu kvalitnejších filmov na Blu-ray diskoch. Funkčne ponúka všetko potrebné pre sledovanie HD videa, konkrétne cez HDMI kábel posiela do televízora signál 1080p Full HD, podporený HD priestorovým zvukom, funkciou 24p True Cinema pre prehrávanie filmov v originálnej podobe a vylepšovaním obrazu DVD filmov. Vyšší model BDP-S550 k tomu navyše pridáva 7.1-kanálový analógový zvuk.

 

 

Spoločnou výhodou oboch Blu-ray prehrávačov je on-line vylepšovanie kvality filmu pri prehrávaní DVD diskov, tzv. upscaling. BDP-S350 a S500 dokážu zvýšiť rozlíšenie štandardných DVD filmov (480i) na vysoké rozlíšenie 1080p cez prevzorkovanie video signálu. Aj staršie filmy z vašej DVD zbierky tak pri prehrávaní cez Blu-ray prehrávač, pripojenom na HD televízore budú vyzerať výrazne lepšie ako doteraz.

 

 

 

Priaznivci filmov na prehrávači ocenia funkciu 24p True Cinema. Filmové kamery v skutočnosti snímajú obraz pri rýchlosti 24 snímok za sekundu, ale televízory zobrazujú obraz vyššou rýchlosťou. Výsledkom je, že film cez TV beží v porovnaní s kinom o 4% rýchlejšie a zvuk je tiež o 4% vyšší (piskľavejší). Blu-ray od Sony prehrajú film pôvodnou rýchlosťou 24 snímok za sekundu, presne tak, ako ho kamera pôvodne zaznamenala. Vidíte - a počujete - presne to, čo by ste mali vidieť a počuť. Oba prehrávače podporujú dekodér Dolby True HD a model BDP-S550 navyše DTS-HD Master Audio Decoder a 7.1-kanálový analógový zvukový výstup, čo znamená, že ho možno priamo pripojiť aj k starším receiverom domáceho kina bez rozhrania HDMI pre filmový a zvukový zážitok nezmenenej kvality.

 

 

 

Sony BDP-S550 je vybavený technológiou BD Live, ktorá umožňuje on-line prístup k rôznym multimediálnym filmovým bonusom, blogom, rozhovorom a súťažiam. Pri BDP-S350 možno BD Live využívať po stiahnutí aktualizácie softvéru na flashovú pamäť, pripojenú cez USB vstup. Širšia škála farieb Okrem vyššej kvality Blu-ray filmov sú kvalitnejšie aj farby, konkrétne vďaka technológii x.v.Colour je na obrazovke k dispozícii 1,8-násobná škála farieb oproti štandardu RGB.

 

 

 

BDP-S350 je v predaji v cene 9 990 Sk, BDP-S550 v cene 12 990 Sk.

Priemerné hodnotenie: 3.5 (2 votes)