Prihlásenie

Bylinky môžu pomôcť pri odvykaní od fajčenia

Bylinky môžu pomôcť pri odvykaní od fajčenia

Čas letných dovoleniek je už síce nenávratne za nami, ale aj upršaná jeseň či chladná zima majú svoje čaro, ak si môžete v obľúbenom podniku posedieť s priateľmi či známymi. Cigaretový dym, či neodolateľná chuť si zapáliť, aj keď už dávno chceme prestať, však hádžu tieň na inak príjemné posedenie. So škodlivými účinkami aktívneho aj pasívneho fajčenia pomôžu nášmu telu vyrovnať sa bylinkové extrakty v ochutenej vode Rajec Bylinka, ktorá je od mája tohto roku stálym hosťom kaviarní a reštaurácií. Tak neváhajte a zoznámte sa!

S príchodom kratších dní sa kaviarne a reštaurácie stále viac zapĺňajú návštevníkmi, ktorí hľadajú úkryt pred sychravým počasím. Dlhé jesenné a zimné večery sú totiž ideálnym časom na posedenie s priateľmi a známymi nad šálkou horúcej kávy či obľúbeného kakaa. Mnoho ľudí atmosféru podniku tvorenú osvetlením, hudbou, zariadením či ústretovým personálom dotvára zapálenou cigaretou, a preto sa často stáva, že nás pri vstupe do obľúbeného podniku ovalí dymová clona. Už i pasívne fajčenie však nesie zo sebou riziko zdravotných komplikácií.

Okrem toho, že cigaretový dym obsahuje množstvo nebezpečných splodín, sedieť v oblaku dymu už dávno nie je sexy. Škodlivú cigaretu skúste nabudúce vymeniť za pohár vody s bylinnými extraktami napr. z Medovky, Púpavy alebo Šalvie, ktoré nášmu telu napomáhajú vyrovnávať sa s negatívnym vplyvom fajčenia na náš organizmus.

„Šalvia lekárska, Medovka lekárska a Púpava lekárska priaznivo pôsobia na náš organizmus. Stimulujú činnosť tráviaceho systému – napomáhajú a urýchľujú očistenie organizmu od škodlivín, čo je u fajčiarov mimoriadne dôležité. Naviac, svojím sedatívnym účinkom tlmia nežiaduce prejavy abstinenčného syndrómu a pri odvykaní „stabilizujú“ nervový systém. Obsahujú množstvo látok, ktoré priaznivo ovplyvňujú viaceré funkcie organizmu, neraz narušené dlhoročným fajčením,“ hovorí Prof. Doc. MUDr. Jaroslav Kresánek.

Už vyfajčenie 1 cigarety odbúra v organizme jednu štvrtinu dennej potreby vitamínu C. Púpava lekárska obsahuje práve vitamín C a väčšie množstvo minerálov, ktoré náš organizmus potrebuje. Zároveň zlepšuje chuť do jedla a trávenie. Sedatívny účinok Medovky sa dá zase využiť pri potlačení túžby po cigarete a na tlmenie abstinenčného syndrómu. Tieto bylinky môžu významne pomôcť pri odvykaní od fajčenia a zároveň môžu odstrániť podstatnú časť ťažkostí, ktoré sprevádzajú fajčiara počas prvých krokov abstinencie.

Pri ďalšej návšteve svojho obľúbeného podniku teda neváhajte a pozvite Rajec Bylinka medzi svojich priateľov. V troch obľúbených príchutiach Materina dúška, Medovka a Púpava bude pre vás výborným spoločníkom a naviac sa vám odvďačí pozitívnym vplyvom na vaše zdravie.

Priemerné hodnotenie: 2.7 (3 votes)