Prihlásenie

Festival Wilsonic aj v mobilnom telefóne

Festival Wilsonic tento rok prinesie nielen zaujímavé kapely, ale v spolupráci s mobilným operátorom O2 aj niekoľko inovácií. Po prvýkrát na Slovensku bude návštevníkom k dispozícii mobilný festivalový sprievodca Mobile Guide a budú sa môcť zapojiť do BeeTagg súťaže.

„Pre návštevníkov festivalu Wilsonic sme pripravili niekoľko zaujímavých technologických noviniek, ktoré vychádzajú z nášho konceptu Powered by O2. Mobilné technológie dokážu umocniť zážitok, o ktorý na festivale predovšetkým ide. Práve toto je cieľom O2," uviedol René Parák, hovorca spoločnosti Telefónica O2 Slovakia.

Mobilný festivalový sprievodca
Mobile Guide je aplikácia pre mobilné telefóny, ktorá plne nahrádza sprievodcu po festivale Wilsonic. Po areáli festivalu tak už netreba hľadať časové rozpisy jednotlivých vystupujúcich či listovať festivalovými bulletinmi. Stačí si stiahnuť jednoduchú aplikáciu, ktorá okrem line-upu obsahuje aj krátke profily jednotlivých účinkujúcich, odkazy na ich MySpace, Last.fm či oficiálne webstránky. Mobilný guide bude O2 distribuovať aj na festivale prostredníctvom bluetooth zariadenia. To vyšle návštevníkovi žiadosť o prijatie správy s názvom Wilsonic guide. Po jej potvrdení mu bluetooth zašle aplikáciu vhodnú pre jeho typ telefónu.

V tejto aplikácii nájdu účastníci festivalu aj praktické informácie o ubytovaní a doprave v Bratislave, dôležité telefónne čísla, všetko potrebné o vstupenkách a ich predpredaji či texty o festivale Wilsonic a meste Bratislava. Mobilný festivalový sprievodca je aplikácia nenáročná na ovládanie a na výkon telefónu. Je prispôsobená priamo pre rôzne typy mobilných telefónov. Festival Wilsonic tak návštevníkom prináša komfort mať poruke všetky potrebné informácie priamo, aj s internetovými odkazmi.

BeeTagg súťaž - Bav sa, nájdi výherný kód a vyhraj!
Účastníci festivalu Wilsonic sa tiež môžu priamo zapojiť do súťaže „Nájdi výherný BeeTagg kód". Pre výhercov sú pripravené atraktívne ceny od O2 a iných partnerov – mobilný telefón s prehrávačom hudby, spiatočná letenka od Sky Europe, iPod Shuffle powered by O2 a množstvo ďalších hudobných cien. Stačí, ak si nainštalujú do mobilného telefónu čítačku kódov BeeTagg Reader, spustia ju a budú hľadať kódy. Inštalácia tohto softvéru je jednoduchá. Na mobilnom telefóne treba spustiť internetový prehliadač, pripojiť sa na stránku http://get.tagg.cz a stiahnuť si čítačku taggov. Po inštalácii stiahnutého softvéru je telefón schopný čítať snímané taggy. Dôležité je aj to, aby mal telefón zabudovaný fotoaparát.

Detektor BeeTagg kódov (na displeji sa zobrazuje ako krížik v štvorci) sa podľa typu telefónu zjaví ešte pred zosnímaním, alebo až po zachytení taggu. Po správnom načítaní kódu sa na obrazovke mobilného telefónu zmení zameriavanie z červeného na zelené. Po zosnímaní kódu sa ukáže, či je kód výherný alebo nevýherný. V prípade výhry účastník vyplní svoje meno a telefónne číslo a O2 ho bude kontaktovať. BeeTagg kódy budú rozmiestnené v celom areáli festivalu Wilsonic. Každý účastník súťaže má možnosť vyhrať iba jednu cenu za jeden festivalový deň.

Príklad BeeTagg kódu (smeruje na stránku www.sk.o2.com)

Keďže ide o novú technológiu, je možné, že nebude fungovať vo všetkých typoch telefónov. Zoznam podporovaných telefónov je uvedený na stránke http://tagg.cz.

Reflecting Future
Festival Wilsonic tak aj prostredníctvom aplikácií Mobile Guide a Bee Tag napĺňa heslo Reflecting future. Systém Mobile Guide bude navyše sprístupnený s dostatočným časovým predstihom, takže návštevníci festivalu sa s ním budú môcť zoznámiť skôr, i keď jeho fungovanie je skutočne jednoduché. Záujemcovia si ho môžu vyskúšať už dnes na www.wilsonic.sk/mobileguide.

Lístky na festival Wilsonic si možno zakúpiť najvýhodnejšie na www.wilsonic.sk/tickets, dvojdňová vstupenka stojí 660 Sk, priamo na mieste v deň konania budú vstupenky stáť 1200 Sk.

Kontakt pre ďalšie informácie:

René Parák
Telefónica O2 Slovakia s.r.o.
tel.: +421 949 22 00 22
rene.parak@o2.com

Nehlasované