Prihlásenie

Immo Industry Group odovzdal nový závod dcére ArcelorMittal

Immo Industry Group odovzdal nový závod dcére ArcelorMittal

Wysoka  (Poľsko), Aalst (Belgicko), 20. novembra 2008 – Developer priemyselných a logistických nehnuteľností Immo Industry Group (IIG) odovzdal do užívania spoločnosti Stalobrex nový výrobný závod. Stalobrex, ktorý je dcérskou spoločnosťou oceliarskeho gigantu ArcelorMittal, tak spúšťa výrobu v nových priestoroch v poľskom meste Wysoka.

 
Do portfólia produktov spoločnosti Stalobrex patria oceľové komponenty pre poľnohospodárske a cestárske stroje, vysokozdvižné vozíky a železničné vagóny. Výrobky z dielne spoločnosti Stalobrex však nachádzajú uplatnenie aj pri stavbe mostov a vrtných plošín. Nový závod spoločnosti v meste Wysoka neďaleko poľských Katovíc bude zastrešovať množstvo kovospracujúcich činností, a to najmä laserové a plazmové rezanie, drvenie, valcovanie, ohýbanie, zváranie, jemné obrábanie a náterové práce. Projektový tím IIG riešil technicky náročný projekt nového závodu v súlade so zámermi koncernu ArcelorMittal, pod ktorý spoločnosť Stalobrex patrí. Dôraz bol kladený najmä na pevnosť konštrukcie a nosnosť podlahy, keďže Stalobrex počíta s využitím jedenástich stropných žeriavov s nosnosťou 16 ton a dĺžkou až 100 m. Nový závod má celkovú rozlohu 9 500 m2, z ktorých 1 000 m2 tvoria administratívne priestory. Od podpisu zmluvy do odovzdania hotového závodu uplynulo iba 6 mesiacov. Spoločnosť Stalobrex uzavrela s IIG zmluvu o dlhodobom prenájme na obdobie 10 rokov.

„Úspešné dokončenie závodu pre Stalobrex potvrdilo schopnosť IIG navrhovať a realizovať aj technicky veľmi náročné projekty,“ hovorí André Kerremans, generálny riaditeľ IIG Poľsko. „Projekty ako tento dokazujú, že IIG je spoľahlivý developer, ktorý sa vie prispôsobiť individuálnym potrebám klientov, a dokáže aj tie najvyššie očakávania pretaviť do kvalitných a efektívnych riešení,“ dodáva.

 

Profil Immo Industry Group
Immo Industry Group (IIG) je európsky developer na mieru šitých priemyselných stavieb a parkov. IIG čerpá z bohatých skúseností v oblasti logistiky a priemyselných procesov a pri poskytovaní  komplexných riešení pre svojich klientov kladie dôraz na optimalizáciu počiatočných a prevádzkových nákladov. IIG kompletne riadi a kontroluje všetky aspekty projektov vďaka špecializovaným pobočkám a tímu skúsených inžinierov. IIG disponuje v regióne strednej a východnej Európy a v Rusku 18 priemyselnými parkami v rôznych fázach realizácie. Spoločnosť má 27 lokálnych zastúpení v 22 krajinách a klientom prináša riešenia najvyššej medzinárodnej kvality v najkratšom možnom čase. Viac ako stovka projektov v rôznych fázach realizácie potvrdzuje významné postavenie IIG v oblasti priemyselného a logistického developmentu. IIG otvoril zastúpenie na Slovensku v roku 2005 ako svoju prvú zahraničnú pobočku a v krajine úspešne spolupracuje s J&T Real Estate a.s. V Rusku, na Ukrajine a v Turecku IIG operuje v spolupráci s Rostik Group, Aladdin Group a Toros Capital Partners. Viac informácii nájdete na stránke www.iig.org.

 

Priemerné hodnotenie: 4 (2 votes)