Prihlásenie

MAN mladý automechanik 2008

Túto jeseň MAN SLOVAKIA vyhlásil pod záštitou Ministerstva školstva 1. ročník súťaže MAN mladý automechanik 2008, do ktorej sa mohli zapojiť študenti posledných ročníkov odborných škôl s učebným odborom automechanik. Cieľom projektu je osloviť budúcich potenciálnych pracovníkov v segmente nákladných vozidiel a vzbudiť ich záujem o značku MAN.

Regionálne kolá prebiehajú u servisných partnerov MAN SLOVAKIA. Ide o skúšky odborných zručností a vedomostí (6 praktických úloh a test s 10 otázkami z teórie), pričom súperia dvojčlenné tímy zložené z mechanika a elektronika, ktoré nominovali jednotlivé školy. Samozrejme, účastníci dostali v predstihu študijné materiály a servisné manuály v elektronickej forme, aby sa mohli na súťaž pripraviť. Výkony študentov hodnotia odborníci z MAN SLOVAKIA.

V novembri prebehli regionálne kolá vo Zvolene v priestoroch spoločnosti 1.DMS a v Bratislave priamo v priestoroch MAN Slovakia. Úplne prvými víťazmi sa stali žiaci ZSŠ v Lučenci – Pavel Obrtal a Martin Liška. V bratislavskom regionálnom kole dominovali žiaci ZSŠ obchodu a služieb z Galanty - Tomáš Svorad a Ladislav Botlik. Obe víťazné dvojice preukázali veľkú dávku vedomostí, zručností a zanietenia pre svet nákladných automobilov.  Nasledujúce regionálne kolá sa uskutočnia v Žiline a v Prešove.

Celkový víťaz získa titul „MAN mladý automechanik 2008“, pohár a exkurziu do závodu MAN v Mníchove spojenú s návštevou futbalového zápasu na štadióne mníchovského Bayernu.

Priemerné hodnotenie: 4.7 (3 votes)