Prihlásenie

Návšteva kráľovnej: SACR zabezpečí prezentáciu Slovenska počas návštevy kráľovnej Alžbety II.

Bratislava, 22. októbra 2008. Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) zabezpečí počas štátnej návštevy Jej Veličenstva britskej kráľovnej Alžbety II. s manželom princom Philipom (23. až 24. októbra) prezentáciu Slovenska ako atraktívnej destinácie cestovného ruchu.

 

SACR zrealizuje dve profesionálne prezentácie pre významných britských novinárov, ktorí budú kráľovský pár sprevádzať.

SACR tak bude mať možnosť predstaviť najvýznamnejším britským novinárom  Slovensko z pohľadu turistickej destinácie a prezentovať im produkty cestovného ruchu na Slovensku. Uvedené prezentácie sa budú konať 23. októbra v Bratislave. Ich cieľom je poskytnúť britským novinárom čo najviac informácií o najzaujímavejších atraktivitách na Slovensku, aby prostredníctvom svojich mediálnych výstupov zvýšili povedomie britských občanov o Slovensku. SACR zabezpečí žurnalistom aj sprievod v druhý deň návštevy a kompletný informačný servis. 

Štátna návšteva Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. s manželom princom Philipom, vojvodom z Edinburghu sa realizuje na základe oficiálneho pozvania prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Ide o historicky prvú návštevu britskej panovníčky na Slovensku. Kráľovský pár sa počas dvoch dní svojho pobytu na Slovensku stretne v Bratislave s najvyššími predstaviteľmi štátu a primátorom Bratislavy. Britská panovníčka spolu s manželom navštívi aj historické centrum Bratislavy, mesto Vysoké Tatry, turistické centrum Hrebienok a Poprad. Kráľovná Alžbeta II. s princom Philipom ukončia návštevu Slovenska účasťou na exhibičnom hokejovom zápase medzi slovenským extraligovým tímom a britským hokejovým tímom.

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)