Prihlásenie

Od operátora očakávajú prehľadný cenník

Slovenskí zákazníci chcú nižšie ceny mobilných služieb. Vo vybraných segmentoch výrazná väčšina zákazníkov nie je spokojná s tým, že ceny za volania do všetkých sietí nie sú rovnaké, prekáža im aj neprehľadnosť cenníkov mobilných operátorov. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu na špecifických cieľových skupinách, ktorý pre spoločnosť Telefónica O2 Slovakia realizovala v júni tohto roku spoločnosť GfK Slovakia.

„Slovenskí zákazníci chcú výhodnejšie ceny, väčší výber akciových ponúk a jednoduchšie cenníky. Ale zatiaľ dostávajú skôr opak. Ľudia dnes väčšinou telefonujú vtedy, keď to najviac vyhovuje ich operátorovi, a nie im. Telefonáty skracujú, obmedzujú, presúvajú na inokedy. Mnoho ľudí si kontroluje spotrebu. Nevyznajú sa v cenníkoch, pretože sú komplikované," uviedol René Parák, hovorca a manažér Telefónica O2 Slovakia pre styk s médiami.

Zákazníci považujú ceny za mobilné služby za privysoké. Ako príliš drahé sú vnímané ceny za mesačný paušál a ceny za minútu hovoru po prevolaní paušálu. Až 82 % zákazníkov prekáža, že ceny za volania do iných sietí sú príliš vysoké. 70 % zákazníkov si myslí, že by ušetrili, keby boli jednotné ceny za minútu do všetkých sietí. Preto po prevolaní minút zahrnutých v paušáli zvyknú svoje telefonáty skracovať, obmedzovať, resp. odkladať.

Zákazníci O2 sú výrazne spokojnejší s cenami za poskytované služby než zákazníci zvyšných dvoch mobilných operátorov. 74 % zákazníkov O2 je s cenami celkovo spokojných (hodnotenie 8 až 10) a takmer 4 z 10 zákazníkov O2 (39 %) sú s cenami úplne spokojní, zatiaľ čo v prípade konkurentov je úplne spokojných iba 17 %, resp. 19 %.

Exkluzívny prieskum na špecifických cieľových skupinách používateľov mobilných služieb bol realizovaný spoločnosťou GfK Slovakia metódou online na vzorke n=329 respondentov.

Kontakt:

RENÉ PARÁK
Media Relations Manager – Hovorca
Telefónica O2 Slovakia s.r.o.
rene.parak@o2.com
m +421 949 02 00 12

Priemerné hodnotenie: 2 (1 vote)