Prihlásenie

Orange spustil predaj iPhonov 3G vo veľkom štýle

Rekordných takmer 480 iPhonov 3G predal Orange počas prvých hodín piatku 22. augusta 2008. Tri predajné miesta Orangeu otvorili svoje brány presne o polnoci zo stredy na štvrtok, kedy na svoj nový iPhone 3G čakali už stovky jeho nadšencov. 

Celkovo hlásia predajné miesta Orangeu rovných 476 kusov predaných iPhonov 3G, z toho 410 dotovaných a ďalších 66 zmluvne neviazaných. Predaj a spisovanie zmlúv zbiehali rýchlo čo dokazuje, že Orange bol na spustenie predaja iPhonov 3G dobre pripravený.

V predajnosti spočiatku jasne viedol model so 16 GB pamäte, neskôr sa pomer takmer vyrovnal s 8 GB verziou. Pomer predaja medzi obidvoma modelmi sa ustálil na približne 60 : 40 v prospech 16 GB verzie. „Korešponduje to takmer presne s našimi očakávaniami. Odhadujeme, že približne 60 % predaja bude tvoriť práve 16 gigabajtový iPhone 3G,“ hovorí marketingová manažérka a zástupkyňa obchodnej riaditeľky spoločnosti Orange Slovensko Martina Králová.

„Aj keď sú tieto výsledky rekordné, hodnotíme to ako ľahký rozjazd, pretože skutočný nájazd zákazníkov začal až dnes dopoludnia,“ dodáva M. Králová. Prekvapením bol aj obrovský záujem zákazníkov o iPhone 3G v predajniach Orangeu v Košiciach a Banskej Bystrici. V jednom momente sa v predajni na Nerudovej ulici v Košiciach a pred ňou nachádzalo viac ako 420 fanúšikov iPhonu 3G.

Vôbec prvý „oficiálny“ iPhone si z rúk M. Královej prebral zákazník z Bratislavy. Traja zákazníci, po jednom z Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc sa mohli tešiť na nový iPhone 3G od Orangeu zadarmo – Orange ich za trpezlivosť v čakaní odmenil v žrebovaní spomedzi všetkých čakajúcich zákazníkov, ktorí si vyzdvihli kupón s poradovým číslom.

Nehlasované