Prihlásenie

HydroClean plus ocenený ako zásadná inovácia v hojení rán

U pacientov s chronickými ranami býva proces hojenia dlhodobý a preto je častou príčinou zhoršenia kvality života. Z tohto dôvodu je v medicíne veľkým pomocníkom krytie, ktoré podporuje rýchlejšie hojenie, a to už od začiatku procesu liečby.

Spoločnosť HARTMANN, jeden z popredných svetových producentov prostriedkov pre moderné hojenie rán, vyvinula krytie HydroClean®plus, ktoré vďaka jedinečnému mechanizmu preplachovania a absorpcie pôsobí ako hydro-responzívne krytie rany a poskytuje optimálnu prípravu spodiny rany. Za inovatívny prístup k liečbe rán ho prestížny časopis Journal of Wound Care (JWC) a uznávaná svetová asociácia spoločností pre hojenie rán World Union of Wound Healing Societies (WUWHS) vybrali v rámci kategórie Najinovatívnejšie krytie rany ako jeden z troch najlepších produktov na svete. Stalo sa tak na konferencii WUWHS vo Florencii.

 

V rámci kategórie Najinovatívnejšie krytie rany hodnotila nezávislá porota nové technológie, ktoré v uplynulých štyroch rokoch predstavovali hnací motor na poli hojenia rán a znamenali zmenu pre kvalitu života pacientov. "Misiou spoločnosti HARTMANN je uľahčovať pacientom každodenný život a poskytovať lekárom jednoduchú a účinnú starostlivosť o rany. Toto ocenenie je potvrdením správnosti našej cesty, na ktorej sa snažíme neustále hľadať nové myšlienky a prístupy v oblasti hojenia rán. Vďaka tomu sme boli schopní prísť s dokonalým riešením pre pacientov," vysvetľuje Peter Schuck, viceprezident pre globálny predaj a marketing skupiny HARTMANN.

 

HydroClean®plus čistí ranu, odstraňuje nekrotické tkanivo, absorbuje prebytočnú tekutinu a zároveň hydratuje spodinu rany.

 

Nadmerné osídlenie baktériami, nekrotické tkanivo a fibrínový povlak zhoršujú hojenie rany. Patentované krytie HydroClean®plus využíva unikátnu kombináciu výplachu a absorpcie, ktorá vytvára ideálne vlhkú spodinu rany a podporuje autolytické odstránenie nečistôt a odumretého tkaniva. Táto kombinácia dokáže znížiť aktivitu matrix-metaloproteáz (MMP), ktoré sa považujú za jednu z kľúčových príčin pomalého hojenia u chronických rán, až o 87%. Jadro hydro-responzívneho krytia obsahuje Ringerov roztok, ktorý neustále vyplachuje ranu a udržuje oblasť pôsobenia vo vlhku až po dobu troch dní. Toto patentované krytie uľahčuje autolytické čistenie rany bez použitia bolestivých mechanických metód. Krytie HydroClean®plus obsahuje tiež antiseptický polyhexanid (polyhexamethylen biguanid, PHMB), ktorý má v rane antimikrobiálny účinok.

 

Hydroterapia - jednoduchá a účinná starostlivosť o ranu u väčšiny akútnych i chronických rán.

Jedným z aspektov, ktorý je dôležitý nielen pre zdravotníckych odborníkov, ale predovšetkým pre samotných pacientov, je ľahká manipulácia s produktom. Krytie HydroClean®plus je vybavené silikónovými prúžkami, ktoré zabraňujú priľnutiu krytia na ranu a tým predchádzajú bolesti pri jeho výmene a znižujú stresový faktor ošetrenia na minimum. Krytie HydroClean®plus navyše udržuje v rane vlhké prostredie, ktoré je pre optimálne hojenie úplne zásadné.

 

"Kedykoľvek utrpíme poranenia kože, naše telo sa bude snažiť udržiavať ranu dostatočne vlhkú. Veľký počet štúdií skúmalo využitie Hydroterapie a zistili, že môže podporovať proces hojenia. Je zásadné, aby krytie absorbovalo prebytočný exsudát a zároveň udržovalo vlhké prostredie v rane," vysvetľuje profesorka Karen Ouseyová, riaditeľka Ústavu pre integritu kože a prevenciu infekcií pri lekárskej fakulte Univerzity v Huddersfuielde, a dodáva: "Krytie HydroClean®plus má schopnosť včas a účinne čistiť ranu a zároveň v nej udržiavať vlhké prostredie. Tým zaisťuje čistú spodinu rany. Ak vezmeme do úvahy, že tento výrobok bol uvedený na britský trh len v marci 2016, získanie takéhoto ocenenia je preň veľká pocta."

 

Krytie HydroClean®plus je prvým z dvoch krokov Hydroterapie od spoločnosti HARTMANN. V druhej fáze nasleduje proces epitelizácie (t.j. uzatvorenie rany), ktorý podporuje produkt HydroTac®. Viac informácií o hydroterapii a produktoch nájdete na adrese http://hydrotherapy.info

 

 

 

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)