Prihlásenie

Gerald Pfeifer je novým predsedom predstavenstva openSUSE

Gerald Pfeifer je novým predsedom predstavenstva openSUSE

Skúsený expert na open source Gerald Pfeifer bol menovaný za nového predsedu predstavenstva openSUSE. Funkcie sa ujme okamžite a súbežne zostáva aj technickým riaditeľom spoločnosti SUSE pre región EMEA (Európa, Blízky Východ a Afrika).

 

Súčasný predseda predstavenstva openSUSE Richard Brown, ktorý bol menovaný v júli 2014, odstupuje po piatich rokoch skvelej práce. Dôvodom odstúpenia je kombinácia osobných a pracovných dôvodov. Richard Brown však zo SUSE neodchádza úplne, túži pokračovať v kariére v tejto spoločnosti a naďalej bude pomáhať aj v openSUSE. Brown a Pfeifer budú na odovzdaní funkcie úzko spolupracovať.

 

Predstavenstvo openSUSE bude s Pfeiferovou podporou pokračovať v poskytovaní prístupu k systému, vedeniu a podpore openSUSE projektov, podieľať sa na vývoji softvéru pre infraštruktúru a nástrojov pre nasadzovanie aplikácií, čo sú jedny z hlavných vývojových streamov a zahŕňajú aj niekoľko linuxových operačných systémov.

 

Aj keď bude Pfeifer pôsobiť primárne v regióne EMEA, je zároveň poverený globálnym strategickým vedením. Povedie diskusiu so zákazníkmi, partnermi a open source komunitami z celého sveta a využije tak svoju predchádzajúcu skúsenosť s tvorbou a vývojom celého širokého portfólia SUSE v open source softvéri pre Enterprise komunitu.

 

„Nemôžem byť viac poctený a nadšený. Dostávam možnosť byť súčasťou openSUSE projektu z pozície predsedu predstavenstva, čo je úžasné,“ uviedol Pfeifer. „Spolupráca v openSUSE komunite prispela k vytvoreniu mimoriadnych distribúcií Linuxu a ja sa teším na to, ako budeme pokračovať v raste nielen v oblasti Linuxu, ale aj nástrojov s ním spojených. openSUSE je doslova na špici a vzhľadom k pokračujúcemu trendu, kedy sa open source stáva čoraz častejšie súčasťou kritickej infraštruktúry firiem, a to aj z pohľadu ich biznis stratégie. Pre openSUSE komunitu aj open source všeobecne to je veľmi vzrušujúca doba.“

 

Spoločnosť SUSE je hlboko naklonená vývojovému modelu projektu openSUSE a bude aj naďalej jeho sponzorom aj podporovateľom. Toto partnerstvo vytvorilo unikátny a hlboko funkčný pracovný vzťah, ktorý sa odrazil na projektoch ako je Open Build Service alebo openQA. Hoci má tento vzťah korene v Linuxe, v posledných rokoch sa rozšíril ako čoraz častejšie využívaný štandard softvérov pre infraštruktúru založenú, či vychádzajúcu z open source inovácií. Ako najväčšia nezávislá open source spoločnosť na svete bude SUSE vo svojej podpore openSUSE aj naďalej pokračovať.

 

Thomas Di Giacomo, prezident SUSE divízie pre Engineering, Produkty a Inovácie, uviedol: „Som nesmierne rád, že môžem Geralda Pfeifera vymenovať za nového predsedu predstavenstva openSUSE. So svojimi dvoma dekádami skúseností v rozličných open source komunitách, v kombinácii s hlbokými znalosťami SUSE, ktoré získal počas svojho pôsobenia v roli lídra, je Gerald perfektným kandidátom, s ktorým bude radosť spolupracovať a podporiť tak predstavenstvo openSUSE v udržiavaní komunity a projektov vo stálom dynamickom rozvoji. Richard Brown vykonal na pozícii predsedu predstavenstva openSUSE výnimočnú prácu a som rád, že spolu budeme aj naďalej spolupracovať v SUSE ako kolegovia.“

 

“V budúcnosti sa SUSE bude sústrediť na udržiavanie spolupráce s openSUSE a vytváraním hodnôt pre naše zdieľané ekosystémy, rozvíjajúce naše obchodné aktivity aj komunity, všetko s významnou podporou rastu zo strany investora EQT,“ dodal Thomas Di Giacomo.

 

 

O openSUSE

 

Projekt openSUSE je celosvetovou aktivitou k postupnému presadzovaniu využitia Linuxu vo všetkých odvetviach. openSUSE vytvára jedny zo svetovo najlepších Linuxových distribúcií, spolupracujúcich otvorene, transparentne a priateľsky ako súčasť celosvetovej open source softvérovej komunity. Pre viac informácií navštívte www.opensuse.org.

 

O spoločnosti SUSE

 

Spoločnosť SUSE, priekopník v oblasti open source softvéru, poskytuje spoľahlivú, softvérovo definovanú infraštruktúru a aplikácie, ktoré dávajú každej firme veľkú flexibilitu a kontrolu nad vlastným IT. Viac ako 25 rokov vývoja špičkových technológií, nadštandardných služieb a spolupráca s kvalitnými partnermi vytvára certifikované a podporované produkty, ktoré našim klientom umožňujú zjednodušovať zložité systémy, znižovať náklady a poskytovať kľúčové služby pre chod firmy. Dlhotrvajúce obchodné vzťahy, ktoré okolo seba budujeme, prinášajú zaujímavé inovácie, ktoré sú základom úspechu. Pre viac informácií navštívte stránky: www.suse.com.

 

Nehlasované
Gerald Pfeifer je novým predsedom predstavenstva openSUSE