Prihlásenie

Kamera nielen pre Apple Home

Kamera nielen pre Apple Home

Malé kamery patria k najobľúbenejším zariadeniam pre chytré domácnosti. Je možné použiť ich ako prostriedok na ochranu majetku alebo ako komunikačný kanál s osobami nachádzajúcimi sa v blízkosti tak, ako D-Link OMNA s integráciou do ekosystému Apple HomeKit.

 

INŠTALÁCIA
Kamera D-Link Omna 180 Cam HD nemá nejakú veľkú výbavu. Všetko je integrované do malého valca, ktorý sa napája malým 5V adaptérom s micro USB. Pre zjednodušenie inštalácie kamery si stačí stiahnuť mobilnú aplikáciu a v nej naskenovať mobilným telefónom dodávaný kód. Zariadenie sa okamžite pripojí do systému a prihlási sa do vašej aplikácie. V nasledujúcich krokoch je možné zvoliť, v ktorej miestnosti sa bude daná kamera nachádzať, čo je užitočné najmä ak používate viacero kamier súčasne v rôznych častiach domu.

 

DIZAJN
Kamera nesklame ako svojím vzhľadom a kvalitou spracovania. V spodnej časti sa ukrýva reproduktor a mikrofón. Keďže konštrukcia nedisponuje mechanizmom umožňujúcim uchytenie na stene, ani použitie vo vodorovnej polohe, nie je možné umiestniť ju inak ako postaviť valec na výšku.

 

SKÚSENOSTI

Kameru je možné jednoducho integrovať so systému Apple Home, teda ak vlastníte iOS zariadenie – iPhone/iPad. To je hlavným lákadlom u tohto zariadenia. Integrácia je zvládnutá perfektne a extrémne jednoducho, no komunikácia je šifrovaná a dobre zabezpečená.

 

Okrem živého prenosu obrazu dokáže kamera odosielať notifikácie o pohybe v určitej časti obrazu (je možné zvoliť si niektorú zo zón), alebo náhlu zmenu zvuku na určitú úroveň (citlivosť si volíte sami). Obraz je naozaj veľmi kvalitný a dostatočne široký, aby zabrala kamera celú miestnosť. Video je plynulé a má aj nočné videnie s prísvitom na vzdialenosť do piatich metrov.

 

Nechýba ani možnosťou nahrávať záznam na microSD pamäťovú kartu priamo v kamere, prípadne si môžete cez aplikáciu urobiť vlastný screenshot z live scény. Aplikácia Omna je veľmi dobre optimalizovaná pre mobilné zariadenia Apple, čo sa však už nedá povedať o verzii pre Android. Primárne je však určená pre majiteľov ekosystému Apple. Pre Android sú k dispozícii iné modely s inými možnosťami a aj nižšou cenou.

 

HODNOTENIE
Kamera D-Link nesklamala ani kvalitou obrazu, ani dizajnom a prevedením. Pracuje dobre aj pri slabšom osvetlení a má aj režim nočného videnia, alebo triggery spúšťajúce poplach. Oceňujeme tiež 180° široký záber a obojsmernú komunikáciu, kde môžete komunikovať s prípadným narušiteľom na diaľku, alebo napr. prehovariť na svojho psa, ktorý ostal doma a robí nejakú neplechu.

 

Kamery odporúčame pre integráciu do ekosystému s Apple, ideálne ako doplnok pre HomeKit. Ak potrebuje iba základnú kameru, príp. riešenie pre Android, poobzerajte sa radšej po inom modeli. D-Link má v ponuke funkčne podobné kamery s tretinovou cenou, ktoré síce nemajú tak pekné prevedenie, ale sú lepšie optimalizované pre Android.

 

Zapožičal: D-Link
Cena: 150 € s DPH

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)
Kamera nielen pre Apple Home
 
Kamera nielen pre Apple Home
 
Kamera nielen pre Apple Home