Prihlásenie

Nové akumulátorové klincovačky od firmy HITACHI Power Tools / HiKOKI prinášajú komfort a maximálnu voľnosť

Nové akumulátorové klincovačky od firmy HITACHI Power Tools / HiKOKI prinášajú komfort a maximálnu voľnosť

S novými aku klincovačkami HITACHI Power Tools / HiKOKI získajú profesionáli výkonné a nízkoúdržbové náradie.

Žiadne prekážajúce hadice, kompresory, či plynové zásobníky. Len výkon a pohodlie. Nová generácia akumulátorových klincovačiek, HITACHI Power Tools / HiKOKI poskytuje maximálnu voľnosť pri práci v dielni či na stavbe. Sériu tvorí celkovo päť modelov – dve stavebné klincovačky a tri na dokončovacie práce. Ich funkčnosť, komfortné používanie a celkové spracovanie získali ocenenie iF Design 2018.

 

„Nová generácia klincovačiek bez vzduchových hadíc je výsledkom nášho neustáleho úsilia napredovať vo vývoji a inováciách,“ povedal Sales Manager pre Českú a Slovenskú republiku Zoran Jankulovski. „Akumulátorové náradie prináša reálne výhody - práca s drevom bude vďaka nemu ľahšia, efektívnejšia a najmä pohodlnejšia.

 

Kombinácia akumulátorovej a pneumatickej technológie

 

Všetky akumulátorové klincovačky napájajú odnímateľné výkonné 18-voltové lítiovo-iónové batérie. Rozširujú tak skupinu 18 V modelov, ktoré môžu využívať spoločnú batériu. Vďaka inovatívnemu pohonnému systému Air Spring už klincovačky nepotrebujú tlakovú nádobu alebo kompresor. Sú vybavené vysokotlakovou vzduchovou komorou a bezuhlíkovým motorom, vďaka ktorému sa výrazne znižuje potreba servisu a údržby.

Nové akumulátorové klincovačky možno použiť na stavbu drevených konštrukcií, debnenie, palety, rámy, drevostavby, záhradné konštrukcie, montované domy, na zbíjanie stropov, podláh a obloženia v interiéri.

 

1 650 klincov na jedno nabitie

 

Akumulátorová klincovačka NT1850DBSL bude slúžiť na dokončovacie práce. Zásobník má kapacitu 100 klincov. Nabitá lítium-iónová batéria s kapacitou 3,0 Ah vystačí na nastrelenie 1650 klincov s rýchlosťou až 3 kusy za sekundu. Pre dlhšie klince je určený model NT1865DBSL. Na jedno nabitie nastrelí až 1 500 klincov. Klincovačka NT1865DBAL dokáže nastreliť 1100 klincov.

 

Vyšší výkon ponúkajú stavebné klincovačky. NR1890DBRL používa klince s guľatými platovými hlavičkami uloženými v zásobníku v uhle 21° a NR1890DBCL je určená pre klince s rezanou hlavičkou (clip-head) uchytené na papierovej páske a uložené v uhle 34°. Obe zariadenia majú dostatočný výkon na nastreľovanie klincov do dreva s dĺžkou medzi 50 a 90 milimetrov a priemerom tela 2,9 až 3,3 milimetrov. Nabitá lítium-ionová batéria s kapacitou 5,0 Ah vystačí na nastrelenie až 700 klincov s rýchlosťou 2 ks za sekundu.

 

Bezpečnosť na prvom mieste

 

Nové aku klincovačky HITACHI Power Tools / HiKOKI (okrem modelu NT1850DBSL) ponúkajú bezproblémové nastavenie hĺbky zarážania a mechanizmus, ktorý zastaví strieľanie v prípade prázdneho zásobníka. Používateľ si môže vybrať nastreľovanie klincov po jednom alebo v dávkach. Dvojstupňový bočný zámok zabraňuje neúmyselnému vystreleniu klincov. K bezpečnosti prispieva aj automatické vypnutie po 30 minútach nečinnosti.

 

Dobrá ergonómia, menej stresu aj údržby

 

Kompaktné a vyvážené klincovačky uľahčujú manipuláciu a zmierňujú únavu. Na rozdiel od klasických pneumatických náradí výstrel z akumulátorového náradia HITACHI Power Tools / HiKOKI nie je tak hlučný a nesprevádza ho vzduchový náraz.

Priemerné hodnotenie: 5 (1 vote)