Prihlásenie

Správy a vyhlásenia z oblasti IT, telekomunikácií a Internetu

Coface: Na Slovensku rastie počet firemných podvodov

„Minimálne tri sektory sú na Slovensku obzvlášť vystavené riziku,“ upozorňuje Juraj Janči, country manažér Coface Slovensko.

 

Podvody v obchodnom styku medzi firmami na Slovensku naberajú na intenzite. Upozorňuje na to country manažér Coface Slovensko Juraj Janči na základe analýz Coface a podnetov zo strany poistených klientov. Nadnárodná spoločnosť Coface je globálnym lídrom v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika. „Kým hrozba podvodných firiem môže vzísť z domáceho aj zahraničného prostredia, prípadne od nastrčeného „bieleho koňa“ zo zahraničia, minimálne tri sektory sú na Slovensku obzvlášť vystavené riziku,“ upozorňuje.

 

Príčiny nárastu

 

Tech Data nabízí Microsoft 365 Business integrovaný s vlastním Small Business Cloud serverem

Tech Data jmenována Global Microsoft Learning Partnerem. Představení výrazných vylepšení pro cloudovou platformu StreamOne

 

Praha, 20. července 2017 – Tech Data Corporation (Nasdq: TECD) oznámila, že začne nabízet kompletní řešení, které bude integrovat nový Microsoft 365 Business s vlastním Small Business Cloud serverem na platformě Microsoft Azure. Poskytne tak malým a středním firmám ideální platformu pro digitální transformaci. Tech Data byla jedním z pěti partnerů, kteří právě Microsoft 365 Business představili na letošní konferenci Microsoft Inspire, jež se konala 9. – 13. července ve Washingtonu, D. C. Tech Data byla zároveň již druhým rokem po sobě diamantovým partnerem konference.

 

Dohledové řešení pro firmy i města bez kompromisů

U náročných projektů dohledových řešení, jako jsou například bezpečnostní kamerové systémy ve městech nebo ochrana velkých průmyslových areálů, je hlavním kamenem úrazu spolehlivost systému. Vybudování spolehlivého systému fungujícího v jakékoliv roční době a za jakéhokoliv počasí vyžaduje stabilní a špičková síťová zařízení.

 

Switche společnosti AirLive určené pro průmyslové aplikace jsou pro takový provoz stavěny už od kreslicího prkna. Každý průmyslový switch prochází pečlivým testováním i náročnými zátěžovými zkouškami, než je konečně odeslán zákazníkům.

 

Tenké a elegantní monitory AOC z dílny Studio F. A. Porsche jsou již k dostání

Praha, 20. červenec 2017 – Dva nové monitory navržené renomovaným designérským domem Studio F. A. Porsche a vytvořené společností AOC jsou nyní k dostání v obchodech. 24palcový PDS241 a 27palcový PDS271 jsou jedinečné modely s unikátním designem.  Oba se pyšní ze tří stran bezrámečkovým panelem s technologií AH-IPS a asymetrickým kovovým stojanem, v němž se ukrývají kabely, čímž se dosahuje ultratenkého, minimalistického vzhledu. 27palcový PDS271 navíc nedávno získal ocenění COMPUTEX d&i 2017 za výjimečný design.

 

Oceňovaný, revoluční design: AOC PDS241 a PDS271

 

Ferdinand Alexander Porsche a jeho filozofie designu


Na začátku výjimečného designu stál výrok Ferdinanda Alexandera Porscheho, což je také jeden z hlavních principů Studio F. A. Porsche: „Jestliže analyzujete funkci objektu, jeho forma je pak často zřejmá.“

TP-Link predstavuje dizajnový WiFi systém Deco pre kvalitné a bezpečné pokrytie domácnosti bezdrôtovou sieťou

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh domáci Wi-Fi systém Deco. Systém pozostáva z troch jednotiek kategórie AC1300, ktoré vytvárajú súvislé pokrytie priestorov s plochou až 420 m2 bezdrôtovou sieťou s rýchlosťou 400 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásme 5 GHz. Systém Deco je vybavený komplexným zabezpečením vrátane vstavaného antivírového riešenia a všetky funkcie a nastavenia je možné ovládať pomocou aplikácie pre inteligentné telefóny.

 

Automatické nastavenie a optimalizácia pripojenia


Vysielanie Svetových hier 2017 do celej Európy zabezpečí SES Video

Divízia SES Video uzatvorila partnerstvo s ATM System, pričom poskytne

satelitnú kapacitu na prenos tohto významného športového podujatia

 

20. júla 2017 – Vysielanie do celej Európy z 10. ročníka medzinárodného športového podujatia Svetové hry 2017 (World Games 2017) zabezpečia spoločnosti SES a ATM System. ATM System je oficiálnym vysielateľom tohto podujatia. Svetové hry 2017 sa konajú v dňoch od 20. do 30. júla v poľskom meste Wroclaw a prenosy budú zabezpečené prostredníctvom satelitov SES-4 na orbitálnej pozícii 22°W a ASTRA 3B na 23,5°E.

 

O spolupráci informovala spoločnosť SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG). ATM System bude zodpovedať za televíznu produkciu, pričom na prenosy zo športovísk vo Wroclawi a ich distribúciu smerom k vysielateľom do celej Európy využije satelitnú kapacitu SES.

Cesta na cyklovýlet autom

Začalo leto, a to je čas na krátke víkendové výlety. V ostatnom období je veľmi populárna cykloturistika. Na slovensku existuje veľa možností ako voľný čas stráviť na dvojkolesovom tátošovi. Trochu inšpirácie môžete načerpať napríklad aj na webe https://cyklo.hiking.sk.

Pozvánka na Gamescom: AOC předvede v Kolíně nové modely prémiové herní řady AGON

Praha, 18. červenec 2017 – Společnost AOC se i letos zúčastní veletrhu Gamescom, aby zde představila vybrané herní monitory. Návštěvníci se mohou těšit na 240Hz modely s 25″ úhlopříčkou a technologiemi FreeSync nebo G-SYNC pro profesionální hráče nebo na impozantní 35palcové zakřivené modely s poměrem stran 21 : 9 v rozlišení 1080p nebo 1440p. Řada AGON od AOC zkrátka uspokojuje náročné potřeby herních nadšenců. Společnost prostřednictvím nových doplňků zdůrazňuje záměr dále posilovat svou pozici na světovém trhu herních monitorů.

 

Tento rok se novináři dočkají ochutnávky v podobě nových modelů AGON, které se chystají na trh: zaprvé jde o zakřivený monitor s časem odezvy 0,5 ms, 165Hz obnovovací frekvencí, 1440p rozlišením a technologií HDR. Jako druhý se představí 27″ model s rozlišením 4K UHD, 144 Hz obnovovací frekvencí a technologií HDR.

 

Ericsson: Budeme žiť vo virtuálnej realite

Sedem z desiatich spotrebiteľov sa domnieva, že virtuálna realita (VR) a rozšírená realita (AR) sa stanú bežným štandardom v oblasti médií, vzdelávania, práce, sociálnych interakcií, cestovného ruchu a maloobchodu. Vo svojej aktuálnej štúdii ConsumerLab to uvádza spoločnosť Ericsson. Spotrebitelia očakávajú, že virtuálne obrazovky začnú v priebehu jedného roka nahrádzať televízory a kiná. Aby sa virtuálna realita a rozšírená realita mohli zlúčiť s fyzickou realitou a stali sa bežnými, pre mobilitu, zlepšenie spoločenských skúseností a riešenie problémov s nevoľnosťou je rozhodujúca 5G sieť.

ADATA uvádza rad XPG GAMMIX s PCIe Gen3x4 NVMe 1.2 SSD diskom S10 a D10 DDR4

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, predstavila rad produktov XPG GAMMIX, ktorý po prvýkrát ukázala na veľtrhu Computex 2017. Prvým zástupcom je PCIe3x4 NVMe 1.2 M.2 2280 SSD disk GAMMIX S10 s kapacitou až 1 TB schopný vďaka prémiovým čipom 3D NAND čítať až rýchlosťou 1 800 MB/s a zapisovať rýchlosťou až 850 MB/s. S10 je vybavený štýlovým chladičom pre odvod prebytočného tepla. Ponuku dopĺňajú pamäťové DDR4 moduly GAMMIX D10, ktoré rovnakým spôsobom využívajú tepelné štíty, čo vedie k nižšiemu zahrievaniu a stabilnejšiemu výkonu. K dispozícii budú v čierno červenom farebnom prevedení s továrenskou rýchlosťou až 3 000 MHz. Vďaka tomu budú pracovať s rýchlosťami 2 666 MHz na nových základných doskách Intel X299.